Сьогодні, 15 липня, у Львові на базі Палацу Мистецтв відкрили СпівДіяХаб. Це – центр, який надаватиме низку послуг жителям області, а також тим, хто знайшов прихисток на Львівщині через воєнні дії.
СпівДія – це волонтерська платформа, яку створили в областях України Координаційний штаб Офісу Президента разом з державою, бізнесом, органами влади ще 5 березня. Упродовж цього періоду волонтерська платформа надає гуманітарну, психологічну допомогу людям, які потерпають від війни. Наступним кроком стало створення в областях на базі молодіжних центрів у співпраці з Міністерством молоді та спорту України СпівДіяХабів.
Хаб СпівДія у Львівській області став 24-м на території України.
В хабі безкоштовно надаватимуть такі послуги:
- кар’єрного консультування та працевлаштування;
- надання гуманітарної допомоги цивільному населенню;
- психологічна підтримка;
- робота мобільних груп СпівДія заради дітей;
- підтримка СпівДія шелтерів у регіоні (передбачаються виїзди команди СпівДії у громади області).
«У Львівській області ми функціонуємо з початку війни, але саме сьогодні розширили свій спектр діяльності і разом з Палацом мистецтв відкриваємо СпівДіяХаб. Цей хаб надаватиме такі послуги як кар’єрне консультування, допомога у працевлаштуванні для людей, які переїхали і не знають, де зараз знайти роботу. Також це психологічна підтримка, можливість для діток від 5 до 12 років пройти психоемоційну програму допомоги», – розповіла під час відкриття виконавча директорка благодійного фонду «Співдія», голова ради Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ірина Тулякова.
СпівДіяХаб на Львівщині створили на базі Львівського обласного молодіжного центру. Відтак, реалізацією завдань у ньому займатиметься молодь. Як розповіла заступниця Міністра молоді та спорту України Марина Попатенко, сьогодні в Україні працює 121 молодіжний центр, до війни їхня кількість була майже втричі більшою. Спершу молодь на базі центрів була залучена до видачі, збору гуманітарної допомоги, наступним кроком стала психологічна підтримка.
«СпівДія діти» – надзвичайно вагома та важлива частина, адже багато дітей зараз переживають психоемоційну травму, і ми маємо давати адекватну реакцію на це, допомагати. І хто як не молоді люди можуть допомогти дітям»,– зазначила Марина Попатенко.
Послуги центр надаватиме у співпраці з партнерами. Це і волонтери, які координуватимуть питання гуманітарної допомоги, там, де потрібна професійна підтримка, до прикладу як робота з дітьми, молодь співпрацюватиме з ЮНІСЕФ, з питань праці професійно консультуватимуть кар’єрні консультанти.
СпівДіяХаб працюватиме у форматі 60 на 40. 60% – послуг отримуватимуть переселенці, 40% – місцеве населення.
«Львівщина стала хабом для мільйонів людей, які приїхали сюди, тікаючи від війни. Це стало можливим тільки завдяки активній підтримці волонтерів, громадських організацій та молоді, яка стала до лав і зробила більше ніж 4 млн обідів, зібрала десятки тисяч тонн гуманітарної допомоги. Молодь є активною частиною роботи, яку ми ведемо на вокзалі, щоб люди, які постраждали, отримали необхідну допомогу. Психологічна підтримка, юридична допомога, сприяння у пошуку праці – все це допоможе людям, які сюди приїхали, розуміти та відчувати, що вони потрібні суспільству», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
СпівДіяХаб розташований у цокольному приміщенні Львівського палацу мистецтв, що на Коперника, 17. Людина, яка потребує допомоги, може звернутись безпосередньо туди, або ж написати на сторінку Львівського обласного молодіжного центру у мережі фейсбук «Я потребую допомоги від СпівДіяХабу» і вже молодь, яка там працює, роз’яснить подальші кроки для отримання допомоги.
Також у планах команди організувати серію заходів, які сприятимуть інтеграції молоді з числа ВПО, яка проживає на території Львівської області, із представниками місцевої молоді. Зокрема, шляхом виїздів у райони Львівщини.
Довідково:
Платформу СпівДія створили для того, щоб допомагати цивільному населенню. Її створили молодь спільно з Офісом Президента України, Міністерством молоді та спорту, Міністерством розвитку громад та територій, Міністерством охорони здоров’я, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, благодійним фондом «Повір у себе» за підтримки програми «Мріємо та діємо» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, що реалізується IREX, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Програмою розвитку ООН в Україні, Ініціативним центром сприяння та розвитку громадського почину «Єднання», Координатором проектів ОБСЄ в Україні, проектом Європейського Союзу «EY4Youth – Enterpreneurship and Employment».