До Львова в межах благодійної кампанії Bikes4Ukraine доставили першу партію велосипедів із Данії – 100 одиниць. Ними зможуть безоплатно користуватися вимушено переміщені українці, які знайшли тут прихисток. Для цього у Львові створюють благодійний велопрокат Ровер.рент. Частину двоколісних передадуть на модульне містечко, що на Сихові, іншу частину відправлять в деокуповані міста України.
Благодійну кампанію зі збору роверів — Bikes4Ukraine — започаткував у себе на батьківщині данський містопланувальник та ведучий програми “Life-Sized City” Мікаель Колвілл-Андерсен з групою однодумців. Мета проєкту – зібрати 2 тис. велосипедів та 2 млн данських крон. Кошти необхідні на збір та доставку роверів до Львова.
«В часи війни кожен допомагає Україні, як може. І допомога зі сторони Копенгагену і Мікаеля зокрема – це допомога велосипедами. До Львова переїхало багато українців, які вдома мали велосипеди. А тут – не мають. І ми зможемо їм допомогти, щоб вони були мобільними. Насамперед дбаємо про тих, хто є під опікою міста. Це ті, хто проживає в тимчасових містечках, в комунальних установах, в гуртожитках.
Це також стимул для нас розвивати велоінфраструктуру. Бо вибудовуючи екосистему реабілітації UNBROKEN, ми повинні робити місто доступним для львів’ян та наших гостей», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
Мікаель Колвілл-Андерсен переконаний, що надалі до благодійної ініціативи долучатиметься все більше данців. Аби мотивувати, їм показуватимуть та розказуватимуть як конкретні велосипеди передаватимуть конкретним людям в Україні. «Ми показуватимемо людям в Данії, що ми привезли ці велосипеди, що ми передали їх конкретним людям у Львові, Чернігові, Бучі, Бородянці. І це стане стимулом для данців робити донати, щоб покрити логістичні витрати та щоб передавати свої велосипеди українцям.
Також ці ровери дуже важливі у контексті відбудови України. Адже ми хочемо перебудовувати Україну вже для людей, а не вибудувати ці величезні автомагістралі», - зауважив Мікаель Колвілл-Андерсен.
Безкоштовно скористатися велосипедами у Львові зареєстровані переселенці зможуть і у межах проєкту Ровер.рент. Двоколісний транспорт можна буде взяти на одній з 10 станцій велопрокату. Їх облаштують у місцях проживання переселенців та в локаціях, які їм потрібно відвідувати. Зараз велосипеди юридично оформляють та готують до запуску прокату.
Загалом, велопрокат Ровер.рент сприятиме зміцненню міської мобільності. Та, зокрема, дозволить вимушеним переселенцям безкоштовно і комфортно пересуватися містом.
Авторка ідеї благодійного велопрокату - керівниця Львівського муніципального мистецького центру Ляна Мицько. Ця установа стала одним із численних місць прихистку вимушено переміщених українців у Львові. Продовжили розвивати ініціативу вже разом з управлінням транспорту ЛМР.
З доставкою першої партії велосипедів із Копенгагена до Львова допомогла компанія Carlsberg Ukraine. Надалі до ініціативи Bikes4Ukraine хочуть залучати й інші міста Європи.