У червні 2019 року Мостиський районний суд Львівщини на три місяці заборонив чоловікові наближатися до свого помешкання, а також дружини з неповнолітньою донькою, через постійне психологічне та фізичне домашнє насильство. Про це повідомляє
Як йдеться у матеріалах судової справи, дружина з донькою уже багато років потерпає він насильства зі сторони чоловіка, який зловживає алкоголем, та, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, поводить себе агресивно, влаштовує за місцем їх спільного проживання скандали, ображає та принижує свою сім'ю, погрожує розправою та застосовував фізичне насильство до жінки у присутності дитини. Потерпіла розповіла, що така поведінка чоловіка призвела до розпаду сім'ї, з вересня 2018 року вони не ведуть спільного господарства, між ними відсутня взаємоповага та порозуміння, дійшло до розлучення.
Упродовж квітня 2019 року жінка чотири рази зверталася у поліцію із заявами про притягнення чоловіка до відповідальності за вчинення домашнього насильства: серед іншого чоловік також викрадав її особисті кошти, кидався ножем, ломом та іншими предметами, душив її і припинив це тільки тоді, коли втрутилася дитина. Через алкогольну залежність, агресивність та протиправну поведінку чоловіка, потерпіла та її донька після чергових конфліктів не можуть повернутися додому, бо відчувають небезпеку для свого життя і здоров`я.
Адвокат обвинуваченого заперечив усі доводи з тих підстав, що відсутні докази притягнення його до адміністративної чи до кримінальної відповідальності за фактами вчинення нібито ним домашнього насильства щодо дружини.
Суд частково задовольнив позов та постановив видати обмежувальний припис, яким забороняється чоловікові перебувати у спільному будинку з дружиною та донькою та наближатися до нього на 300 метрів упродовж трьох місяців.
Довідка. Юстиціари наголошують, що дитиною, яка постраждала від домашнього насильства є особа до 18 років, що зазнала домашнього насильства у будь-якій формі або стала свідком (очевидцем) такого насильства, яке може мати різні форми (фізичну, економічну, психологічну). Згадане судове рішення є прецедентом реагування на потреби постраждалої особи та невідворотності покарання для кривдника, а також запобігання новим інцидентам домашнього насильства.
Мостиский районный суд Львовской области на три месяца запретил мужчине приближаться к своей квартире, а также жены с несовершеннолетней дочерью, из-за постоянного психологического и физического домашнего насилия. Об этом сообщает
Как говорится в материалах судебного дела, жена с дочкой уже много лет страдает он насилия со стороны мужа, который злоупотребляет алкоголем, и, находясь в состоянии алкогольного опьянения, ведет себя агрессивно, устраивает по месту их совместного проживания скандалы, оскорбляет и унижает свою семью, угрожает расправой и применял физическое насилие к женщине в присутствии ребенка. Потерпевшая рассказала, что такое поведение мужа привела к распаду семьи, с сентября 2018 они не ведут общего хозяйства, между ними отсутствует взаимное и понимания, дошло до развода.
В течение апреля 2019 женщина четыре раза обращалась в полицию с заявлениями о привлечении мужчины к ответственности за совершение домашнего насилия: среди прочего мужчина также похищал ее личные средства, бросался ножом, ломом и другими предметами, душил ее и прекратил это только тогда, когда вмешался ребенок. Из-за алкогольной зависимости, агрессивности и противоправного поведения человека, потерпевшая и ее дочь после очередных конфликтов не могут вернуться домой, потому что чувствуют опасность для своей жизни и здоровья.
Адвокат обвиняемого оспорил все доводы на том основании, что отсутствуют доказательства привлечения его к административной или к уголовной ответственности по фактам совершения якобы им домашнего насилия в отношении жены.
Суд частично удовлетворил иск и постановил выдать ограничительное предписание, которым запрещается мужчине находиться в общем доме с женой и дочерью и приближаться к нему на 300 метров в течение трех месяцев.
Справка. Юстициары отмечают, что ребенком, пострадавшей от домашнего насилия является лицо до 18 лет, подвергшееся домашнему насилию в любой форме или ставший свидетелем (очевидцем) такого насилия, которое может иметь различные формы (физическую, экономическую, психологическую). Указанное судебное решение является прецедентом реагирования на потребности пострадавшего лица и неотвратимости наказания для обидчика, а также предотвращения новых инцидентов домашнего насилия.