Минув рік з тих пір, як для мешканців Львова став доступним сервіс електронних петицій.Зручний сервіс, за допомогою якого кожен небайдужий, заручившись підтримкою містян, може донести своє звернення до міськради. 

Можливість реєструвати свої електронні скарги, пропозиції і зауваження, які у разі набрання 500 голосів (населення міста - 735 тис. осіб) потрапляють на розгляд виконавчих органів міської влади, львівські активісти зустріли на "ура". Проте, у прагненні зробити Львів ідеальним, львів’яни незчулися, як почали вперто фантазувати.

Status Quo проаналізував всі 675 подані петиції і  пропонує вашій увазі ТОП-7 найфантастичніших електронних пропозицій львівських активістів, зареєстрованих протягом року існування сервісу. Вони не набрали необхідної кількості голосів, аби потрапили на розгляд депутатів Львівської міськради, але, без сумніву, чиновники про них почули і здригнулися не раз.

1. Заборонити викидання на смітник австрійські двері

З таким проханням до міської влади Львова звернувся Назар Лебяк.

"Пропоную перестати викидати в задовільному стані австрійські двері, вікна та інші предмети того часу, на смітники, оскільки при потребі їх можна використати в старих будинках, бо вони є частиною тих споруд! Покласти на міську раду постійну інформативність серед населення та контроль!", - написав активіст.

Цілком ймовірно, що петицію Лебяка підписали б значно більше львів’ян, але більшість із них бачили австрійські двері у задовільному стані, хіба у австрійських кам’яницях в старій частині міста. Проблема дверей і вікон на смітнику виявилася їм "чужою".

Петицію підтримали 48 осіб із 500 необхідних.

2. Заборонити перетворення львівського транспорту в філармонію

У рубриці "Транспорт та дороги" львівський активіст Павло Малкович попросив міських чиновників негайно врятувати його і туристів від "нудних совкових звукових повідомлень у громадському транспорті".

"Протягом року у львівському громадському транспорті можна почути однотипні звукозаписи про історію львівських композиторів. З усією повагою до самих композиторів хочеться звернути увагу на значні недоліки цієї практики. По-перше, ці повідомлення постійно повторюються впродовж тривалого часу, люди які їздять цим транспортом, вже знають їх на пам'ять, і їм доводиться чути це сотні разів. По-друге, туристи, яким могло би це бути цікавим, переважно не володіють українською мовою. По-третє, транспорт - це засіб пересування, а не філіал філармонії", - зазначив активіст у тексті петиції.

Окрім свого обурення Малкович також висловив і пропозицію вдосконалення дозвілля пасажирів-меломанів у громадському транспорті Львова.

"Пропонується зробити ці повідомлення різноманітними - якщо ЛКП "Львівелектротранс" так важливо розважати пасажирів, то нехай ці повідомлення регулярно змінюються, наприклад, хоча б раз на місяць", - запропонував чиновникам активіст.

Петицію підтримали 22 особи із 500 необхідних.

3. Зобов’язати продавців розмовляти винятково українською мовою

"Всі продавці повинні розмовляти українською", - так назвав свою електронну петицію львів’янин і патріот Василь Шершінь.

Окрім належного володіння державною мовою під час роботи працівників усіх торговельних закладів Львова, активіст також запропонував штрафувати або ж взагалі "гнати з посади" водіїв маршруток за "російський шансон".

"Почастішали у Львові ситуації, коли продавці відповідають ворожою мовою. У Росії, знаю, якщо хтось вже на вулиці почує українську мову, то може получити "на горіхи". Тому прохання створити контролюючий орган, який зможе змінити цю ситуацію. Те саме стосується і музики в громадському транспорті (де часто співають артисти російської естради, які підтримують агресію Росії проти України та анексії Криму), музик у центрі Львова, де часто "завивають" на ворожій мові. Щодо продавців і музики в громадському транспорті - потрібно гнати з посади! Щодо музик - штраф за пропаганду 50 грн!", - виплеснув своє обурення у текст електронної петиції Шершінь.

Петицію підтримали 27 осіб з 500 необхідних.          

4. Збудувати для швачок Львова Ейфелеву вежу

У рубриці "Благоустрій міста та будівництво" Богдан Хмельницький попросив у львівських чиновників потішити працівниць легкої промисловості Львова, подарувавши їм Ейфелеву вежу. Поки швачки-мотористки мріяли про місто кохання і круасанів, тезка українського гетьмана вирішив, що Львівській міськраді не варто скупитися, запропонувавши створити головний символ столиці Франції у рідному Львові. Аби бачити Ейфелеву вежу працівниці легкої промисловості Львова могли без відриву від виробництва.

"У зв’язку з тим, що у нашому місті дуже добре розвинута легка промисловість, величезна кількість швейних цехів, як у Франції, хочемо, щоб міська влада встановила мініатюрну Ейфелеву вежу з назвою вулиці, де її встановлять - Французький бульвар, як у Харкові. Це буде сприяти притоку туристів у наше місто, на наш найбільший ринок і покращенню ставлення до продукції, яку ми виготовляємо, як до брендової".

Проте, на відміну від Богдана Хмельницького, більшість львів’ян так собі і не уявили, в якому місці у Львові можна було б встановити Ейфелеву вежу.

Петицію підписали 28 осіб із 500 необхідних.

5. Перевіряти чиновників міськради на детекторі брехні

Олег Ясінський запропонував здійснити перевірку усіх місцевих чиновників на поліграфі. Окрім того, активіст наполягав на тому, щоб зробити її обов’язковою процедурою перед призначенням на будь-яку посаду у Львівській міськраді.

"У разі призначення на керівну посаду у Львівській міській раді, кандидат проходить психофізіологічне дослідження із використанням поліграфу на предмет: корупційної складової у минулому; лобіювання власних або інтересів інших осіб при призначенні на посаду; мети призначення на посаду; "кримінального минулого", - пояснив Ясінський текст запропонованої петиції.

Аби уникнути "зради" в майбутньому, активіст також запропонував влаштовувати чиновникам перевірку на детекторі брехні щорічно.  

Петицію Ясінського підтримали 346 осіб із 500 необхідних.

6. Примусити "Львівавтодор" працювати під зірками

Заборонити ЛКП "Львівавтодор" ремонтувати дороги вдень, запропонувала львів’янка Марта Іванова. Відповідну петицію, стоячи у заторі через ремонт дороги, вона зареєструвала на сайті Львівської міськради.

"Пропоную підтримати дану петицію, оскільки через латання доріг посеред дня виникають затори. Особливо це стосується ремонту доріг, де всього дві смуги руху. Як наслідок, через такі ремонти виникають затори, а подекуди і зовсім паралізується рух транспорту. Пропонується запровадити лише нічний ремонт доріг. Це дасть змогу не створювати перешкод для руху транспорту в денний час доби", - зазначила активістка у тексті петиції.

Львів’яни, обурені стоянням у заторі разом із Івановою, підписали пропозицію активістки. Ніколи не бачити дорожників, але завжди бачити результат їхньої роботи виявили бажання 74 особи з 500 необхідних.

7. Збудувати повітряне метро

Вже за кілька діб після нової можливості бути почутими, а точніше – "прочитаними",  львів’янин Антон Петрусевич звернувся до міської влади Львова зі сміливим проханням - побудувати у місті повітряне метро (SkyWay). 

"Це буде і реальніше, ніж підземка, і в багато разів дешевше. Плюс до всього така сучасна нестандартна ідея вирішить транспортну проблему міста", - написав у поясненні до своєї електронної петиції Петрусевич.

У своєму прагненні щодня їздити Львовом на роботу й з роботи без вистоювання у виснажливих "корках", ще й на висоті пташиного польоту, активіст виявився не самотнім.

Його петицію підтримали 153 особи з 500 необхідних.


Прошел год с тех пор, как для жителей Львова стал доступен сервис электронных петиций. Удобный сервис, с помощью которого каждый неравнодушный, заручившись поддержкой горожан, может донести свое обращение в горсовет.

Возможность регистрировать свои электронные жалобы, предложения и замечания, которые в случае набора 500 голосов (население города - 735 тыс. чел.) попадают на рассмотрение исполнительных органов городской власти, львовские активисты встретили на "ура". Однако, в стремлении сделать Львов идеальным, львовяне начали упорно фантазировать.

Status Quo проанализировал все 675 представленных петиций и предлагает вашему вниманию ТОП-7 самых фантастических электронных предложений львовских активистов, зарегистрированных в течение года существования сервиса. Они не набрали необходимого количества голосов, чтобы попасть на рассмотрение депутатов Львовского горсовета, но, без сомнения, чиновники о них услышали и вздрогнули не раз.

1. Запретить выбрасывать на помойку австрийские двери

С такой просьбой к городским властям Львова обратился Назар Лебяк.

"Предлагаю перестать выбрасывать в удовлетворительном состоянии австрийские двери, окна и другие предметы того времени, на свалки, поскольку при необходимости их можно использовать в старых домах, ведь они являются частью тех сооружений! Возложить на городской совет обязанность постоянного информирования население и контроль!", - написал активист.

Вполне вероятно, что петицию Лебяка подписали бы значительно больше львовян, но большинство из них видели австрийские двери в удовлетворительном состоянии разве что в австрийских каменных в старой части города. Проблема дверей и окон на помойке оказалась им "чужой".

Петицию поддержали 48 человек из 500 необходимых.

2. Запретить преобразование львовского транспорта в филармонию

В рубрике "Транспорт и дороги" львовский активист Павел Малкович попросил городских чиновников немедленно спасти его и туристов от "скучных совковых звуковых сообщений в общественном транспорте".

"В течение года в львовском общественном транспорте можно услышать однотипные звукозаписи об истории львовских композиторов. Со всем уважением к самим композиторам хочется обратить внимание на значительные недостатки этой практики. Во-первых, эти сообщения постоянно повторяются на протяжении длительного времени, люди ездят этим транспортом, уже знают их на память, и им приходится слышать это сотни раз. Во-вторых, туристы, которым могло бы это быть интересным, как правило, не владеют украинским языком. В-третьих, транспорт - это средство передвижения, а не филиал филармонии", - отметил активист в тексте петиции.

Кроме своего возмущения Малкович также выразил и предложение совершенствования досуга пассажиров-меломанов в общественном транспорте Львова.

"Предлагается сделать эти сообщения разнообразными - если ЛКП "Львовэлектротранс" так важно развлекать пассажиров, то пусть эти сообщения регулярно меняются, например, хотя бы раз в месяц", - предложил чиновникам активист.

Петицию поддержали 22 человека из 500 необходимых.

3. Обязать продавцов разговаривать исключительно на украинском языке

 "Все продавцы должны разговаривать на украинском", - так назвал свою электронную петицию львовянин и патриот Василий Шершинь.

Кроме надлежащего владения государственным языком во время работы работников всех торговых заведений Львова, активист также предложил штрафовать или вообще "гнать с должности" водителей маршруток за "русский шансон".

"Участились во Львове ситуации, когда продавцы отвечают на враждебной языке. В России, знаю, если кто-то уже на улице услышит украинский язык, то может получить "на орехи". Поэтому просьба создать контролирующий орган, который сможет изменить эту ситуацию. То же касается и музыки в общественном транспорте (где часто поют артисты российской эстрады, которые поддерживают агрессию России против Украины и аннексии Крыма), музыкантов в центре Львова, где часто "завывают" на вражеской языке. Относительно продавцов и музыки в общественном транспорте - нужно гнать с должности! Относительно музыки - штраф за пропаганду 50 грн", - выплеснул свое возмущение в текст электронной петиции Шершинь.

Петицию поддержали 27 человек из 500 необходимых.

4. Построить для швей Львова Эйфелеву башню

В рубрике "Благоустройство города и строительство" Богдан Хмельницкий попросил у львовских чиновников порадовать работниц легкой промышленности Львова, подарив им Эйфелеву башню. Пока швеи-мотористки мечтали о городе любви и круассанов, тезка украинского гетмана решил, что Львовскому горсовету не стоит скупиться, предложив создать главный символ столицы Франции в родном Львове. Чтобы видеть Эйфелеву башню работницы легкой промышленности Львова могли без отрыва от производства.

"В связи с тем, что в нашем городе очень хорошо развита легкая промышленность, огромное количество швейных цехов, как во Франции, хотим, чтобы власть установила миниатюрную Эйфелеву башню с названием улицы, где ее установят, - Французский бульвар, как в Харькове. Это будет способствовать притоку туристов в наш город, на наш крупнейший рынок и улучшению отношения к продукции, которую мы производим, как в брендовой".

Однако в отличие от Богдана Хмельницкого, большинство львовян так себе и не представили, в каком месте во Львове можно было бы установить Эйфелеву башню.

Петицию подписали 28 человек из 500 необходимых.

5. Проверять чиновников горсовета на детекторе лжи

Олег Ясинский предложил осуществить проверку всех местных чиновников на полиграфе. Кроме того, активист настаивал на том, чтобы сделать ее обязательной процедурой перед назначением на любую должность в Львовском горсовете.

"В случае назначения на руководящую должность во Львовском городском совете кандидат проходит психофизиологическое исследование с использованием полиграфа на предмет: коррупционной составляющей в прошлом; лоббирования собственных или интересов других лиц при назначении на должность; целей назначения на должность; "криминального прошлого", - пояснил Ясинский предложенную петицию.

Чтобы избежать "измены" в будущем, активист также предложил устраивать чиновникам проверку на детекторе лжи ежегодно.

Петицию Ясинского поддержали 346 человек из 500 необходимых.

6. Заставить "Львовавтодор" работать под звездами

Запретить ЛКП "Львовавтодор" ремонтировать дороги днем ​​предложила львовянка Марта Иванова. Соответствующую петицию, стоя в "пробке" из-за ремонта дороги, она зарегистрировала на сайте Львовского горсовета.

"Предлагаю поддержать данную петицию, поскольку из-за латания дорог посреди дня возникают пробки. Особенно это касается ремонта дорог, где всего две полосы движения. Как следствие, из-за таких ремонтов возникают заторы, а иногда и вовсе парализуется движение транспорта. Предлагается ввести только ночной ремонт дорог . Это позволит не создавать помех для движения транспорта в дневное время суток", - отметила активистка в тексте петиции.

Львовяне возмущенные стоянием в "пробке" вместе с Ивановой, подписали предложение активистки. Никогда не видеть дорожников, но всегда видеть результат их работы согласились 74 человека из 500 необходимых.

7. Построить воздушное метро

Уже через несколько дней после новой возможности быть услышанными, а точнее - "прочитанными", львовянин Антон Петрусевич обратился к городским властям Львова со смелой просьбой - построить в городе воздушное метро (SkyWay).

"Это будет и реальне, чем подземка, и во много раз дешевле. Плюс ко всему такая современная нестандартная идея решит транспортную проблему города", - написал в пояснении к электронной петиции Петрусевич.

В своем стремлении ежедневно ездить по Львову на работу и с работы без стояния в изнурительных "пробках", еще и на высоте птичьего полета, активист оказался не одиноким.

Его петицию поддержали 153 человека из 500 необходимых.