У багатьох людей ранок починається з чашки ароматної кави, яка допомагає прокинутися і відчути, що життя прекрасне. Однак не кожен може похвалитися вмінням правильно заварювати мелені зерна, щоб утворювалася стійка густа пінка, певна міцність і смак. До того ж цей процес займає певний час, якого вранці завжди не вистачає.

Ідеальним виходом з цього положення є придбання кавомашини, яка дозволяє автоматизувати весь процес, починаючи з помелу зерен та закінчуючи додаванням у напій молока та цукру.

Сучасні виробники пропонують великий вибір такої побутової техніки, тому одразу зробити правильний вибір зовсім не просто. Але є кілька критеріїв, на які варто звернути увагу, щоб не помилитися при покупці.

Критерії вибору кавомашини

Оскільки автомат для заварювання кави відноситься до досить дорогих речей і буде використовуватися тривалий час, варто попередньо вивчити ринок пропонованої продукції і цінову політику декількох магазинів.

При цьому треба враховувати такі фактори:

  1. Виробник. Існують компанії, назви яких одразу ж асоціюються з високою якістю. Але при цьому і ціна у них на порядок вища, тому що споживачеві доводиться доплачувати за розкручений бренд. Варто заздалегідь запитати у знайомих або почитати відгуки в інтернеті про маловідомі фірми, продукція яких мало поступається за якістю відомим лідерам.
  2. Розмір. Іноді площа робочої поверхні кухні не дозволяє розмістити на ній великогабаритну техніку. Тому перед покупкою варто приділити цьому аспекту увагу і визначитися з максимальними розмірами виробу.
  3. Призначення. Існують кавомашини для домашнього використання, а також для кафе та барів. Навіть якщо в день сім'ї потрібна велика кількість чашок кави, не варто придбати професійну машину, якість кави в якій може поступатися аналогу, призначеному для дому.
  4. Заварний механізм. Розрізняють знімні та незнімні механізми. Перші зручні тим, що вимагають додаткових матеріальних витрат за очищення, оскільки їх промивають під струменем проточної води. А ось для незнімних систем необхідні таблетки, що чистять. Однак якість очищення вища, і разом із заварним пристроєм промивається і гідросистема.
  5. Можливість готувати різні види кави. Існують вузькопрофільні апарати, призначення яких готувати лише один вид кави. А ось універсальні машини можуть зварити кілька варіантів чорної кави, латте, капучіно і таке інше. Деякі виробники випускають автомати, які можуть окремо підігріти і видати молоко чи воду.
  6. Додаткові функції. Сюди можна віднести наявність підігріву чашок, російськомовного дисплея, можливості готувати відразу два напої, задавати їх певну температуру та об'єм рідини, що надходить у чашку.
  7. Система нагрівання води. Вони представлені двома видами. Перший — бойлер, у якому вода постійно додається принаймні її витрати, продовжуючи постійно нагріватися. Такі конструкції є дешевшими, але внаслідок застоювання води знижуються смакові характеристики напою та витрачається більша кількість електроенергії. А ось вбудований термоблок нагріває таку кількість води, яка потрібна для приготування однієї порції кави. Невитрачена вода стікає у спеціальну ємність.
  8. Ціна. Цей показник може змінюватись від п'яти до п'ятдесяти тисяч рублів. Тут все залежить від платоспроможності споживача та його любові до кави.

Гарантія

Довіряти виробнику можна лише за умови існування гарантійного терміну обслуговування побутової техніки. Найчастіше він становить один рік, але деякі компанії продовжують його до двох років, показуючи цим, що впевнені у своїй продукції. Купуючи кавоварку, варто поцікавитися також наявністю мережі сервісних центрів, гарячої лінії, а також якістю гарантійного обслуговування.

Насамкінець варто сказати, що всі зусилля, витрачені на вибір автомата для приготування кави, окупляться чудовою якістю даного напою та тривалим терміном служби приладу.