Сажеві фільтри встановлюються на легкових та вантажних автомобілях з дизельними двигунами, є невід'ємною частиною випускної системи, очищаючи вихлопні гази від частинок сажі та запобігаючи їх попаданню в навколишню атмосферу. За стандартом Євро-5 фільтри сажеві є обов'язковими для установки на транспортних засобах. Періодично необхідно проводити контроль та заміну, професійне технічне обслуговування, дізнатися про які більше та замовити послугу можна тут за найкращою вартістю.

Про технологію

Новий сажовий фільтр здатний утримувати 99,9% частинок сажі у відпрацьованому газі, розмір яких може становити від 10 нм до 1 мкм. З часом експлуатації автомобіля показники починають знижуватися, перестають відповідати нормативним вимогам.

У системі вихлопу автомобіля фільтр для очищення від сажі встановлюється відразу за каталітичним нейтралізатором, іноді об'єднуючись з ним в одному корпусі. До складу конструкції фільтра входить керамічна матриця з осередками заданого розміру, яка поміщена в металевий корпус, з пористими внутрішніми стінками та спеціальними каналами, якими проходять вихлопні гази.

У процесі роботи використовується пасивне та активне очищення відпрацьованих газів двигуна:

  • пасивне використовує високу температуру вихлопних газів від двигуна, яка може досягати 600°С, а також існує ряд присадок, що додаються в паливо та знижують температуру згоряння сажі;
  • активне або примусове очищення здійснюється за рахунок підвищення температури вихлопних газів до встановленої позначки, при якій здійснюється окислення згоряння сажі. Досягається за рахунок пізнього впорскування палива, нагрівання мікрохвилями або за допомогою електричних нагрівачів.

Після певного пробігу або часу експлуатації фільтр повинен проходити діагностику, комплексне технічне обслуговування, яке відновить його пропускну здатність та високий рівень очищення відпрацьованих газів.

Технічне обслуговування

Для того, щоб сажовий фільтр працював з максимально високим ККД необхідно проводити своєчасне обслуговування системи на СТО, де встановлено сучасне обладнання та працює досвідчений персонал. Тут виконають усі необхідні роботи з встановлення та заміни сажових фільтрів для будь-яких марок та моделей автомобілів, включаючи фільтри з каталітичним покриттям, системи зведенням присадок у паливо тощо. Уточнити деталі та записатися на обслуговування в автосервіс можна за вказаними контактними даними.