Львівська ОВА, БФ «Разом для України» та командування Сил територіальної оборони ЗСУ започаткували проєкт, який сприяє організації мобільних лазне-пральних комплексів для військових.

Ініціатива полягає у створенні сучасних мобільних банних комплексів для захисників та захисниць, які, перебуваючи на передовій, матимуть змогу прийняти теплий душ та випрати речі. За підсумками проєкту перший такий комплекс поїде до бійців 103-ї окремої бригади Сил тероборони ЗСУ уже сьогодні. 

«Торік ми розпочали проєкт між декількома фондами, з якими спільно вирішили зібрати кошти на лазне-пральний комплекс для наших бійців. Для популяризації проєкту разом із закладами гостинності Львівщини та Прикарпаття ми організували розіграш відпочинку. Кожен учасник робив донат. За перші два тижні нам вдалось зібрати 70 тисяч гривень. З кожним днем ця сума зростала і врешті вдалось виготовити мобільних лазне-пральний комплекс. Вдячні всім партнерам та готелям, які оперативно включилися в проєкт та показали високий рівень своєї соціальної відповідальності та синергії влади, громадськості та бізнесу», – зауважив заступник начальника Львівської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Кулепін. 

Цей комплекс із інтелектуальною системою управління та термостійким корпусом, покритий балістичним покриттям, дозволить обслуговувати 40-50 осіб за день і створить комфортніші умови перебування на передовій. Усередині містяться дві пральні машини та дві сушильні машини, рукомийник, мобільний душ.

«Наш фонд надав допомогу Збройним Силам на суму понад 45 млн доларів. Це більше ніж 740 військових частин, понад 5 тисяч доставок, засоби тактичної медицини, зв’язку, живлення. Тепер хлопці з територіальної оборони зможуть отримати лазне-пральний комплекс. Це вже 12 комплекс, який надав наш фонд. Такі комплекси передані на найважливіші напрямки – Донецький, Луганський, Херсонський, Миколаївський», – керівник програми «RAZOM Herous» БФ «Razom For Ukraine» Тарас Гаталяк.

Комплекс не має аналогів. Причеп, який може транспортувати звичайний пікап, обладнали дизельними генераторами, автономними обігрівачами, бойлерами на 600 літрів гарячої води, зарядними станціями. Його вартість – близько 1,5 млн гривень. У комплексі встановили інтелектуальну систему управління.

«Передова – це місце постійного руху, а як наслідок втоми. Наші військові потребують моментів, коли можна знову повернутися до звичних для кожного побутових справ – перепочити, прийняти гарячий душ, випрати й висушити речі. Тому цей комплекс є дуже необхідним. Ми вдячні Львівській ОВА за постійну підтримку, адже ми нова бригада у штаті ЗСУ і станом на 24 лютого у нас було не надто сильне укомплектування. Тому ми вдячні за кожні передачі техніки, транспорту та амуніції», – поділився військовослужбовець 103-ї бригади Сил ТрО Остап Гадач. 

За сприяння управління туризму та курортів Львівської ОВА до ініціативи долучились найпопулярніші готельні комплекси: «Вежа Ведмежа», Rixos–Prykarpattya, Grand Hotel Lviv, TAOR Karpaty Resort & Spa, BANKHOTEL, TaurusCity та Yaremche Club Hotel.

Співпрацю із виробниками мобільних лазне-пральних комплексів налагодив БФ «Разом для України». Саме він надав левову частку коштів для проєкту. Також фінансово долучився Фонд родини Квятковських й усі, хто брав участь у розіграші від управління туризму та курортів Львівської ОВА та жертвував по 140 гривень.