Служба безпеки та Національна поліція викрили кілька випадків незаконного продажу зброї та боєприпасів у різних регіонах України. Загалом затримали чотирьох ділків, які нелегально вивозили озброєння з місць колишніх бойових дій та намагалися продати його криміналітету. Серед вилученої зброї – російські гранатомети, автомати Калашникова, вибухівка і протитанкові міни.
«У Запорізькій та Львівській областях співробітники СБУ викрили двох фігурантів, які збували трофейні автомати до західного регіону України. Ділки спочатку розбирали зброю на комплектуючі, а потім ховали їх у корпуси холодильників та в порожнини металевих дверей. У таких тайниках зловмисники відправляли “калаші” замовникам через поштові сервіси. Відповідні посилки декларували як побутові товари», – повідомили 5 травня у СБУ.
Зловмисники надсилали зброю потенційним покупцям поштою на Львівщину.
«Вони продали три автомати Калашнікова та магазини до них. Вартість оборудки становила 130 тисяч гривень. Посилку з товаром спільники відправили із Запоріжжя у Львів», – додали у поліції.
Під час обшуків у зловмисників вилучили чотири автомати Калашникова та набої до них, гранату РГД-5, протитанкову міну. Зброю передали на дослідження у Львівський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України.