Відучора, 19 січня, міська дитяча клінічна лікарня Першого територіального медичного об’єднання міста Львова почала приймати діток, хворих на коронавірус. Наразі там розгорнули 30 ліжок із доступом до кисню, однак за необхідності їх збільшать до 100.

До цього часу дітей з коронавірусом приймала лише обласна дитяча клінічна лікарня «Охматдит». А міська дитяча лікарня була резервною. Відтак, зважаючи на стрімке збільшення захворілих, зокрема дітей, довелось розгорнути ковідне відділення в міській дитячій лікарні.

«Найкритичніша ситуація є з дітьми: якщо проаналізувати від 15 січня і до сьогодні, то відсоток заповненості «Охматдиту» зріс від 35% до, фактично, 70%. Тому від вчорашнього дня дітей з ковідом приймає дитяча лікарня на Орлика Першого медичного об’єднання. Ми ще під час попередніх хвиль анонсували, що якщо буде дуже великий спалах серед дітей, то ця лікарня прийматиме хворих», - зазначив Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова.

«На жаль, резерви інших лікарень, які лікують ковідних хворих, вичерпується, хворих діток з кожним днем стає все більше, і наявних ресурсів для міста і області стає замало. Тому ми теж долучились до лікування діток з ковідом. Наразі в нас розгорнуто 30 ліжок, за потреби, зможемо збільшити до 100», - додав директор дитячої лікарні Першого територіального медичного об’єднання Іван Міськів.

Ковідне відділення розгорнули на базі діагностично-ізоляційного відділення лікарні. Станом на зараз на лікуванні перебуває троє дітей у стані середньої важкості. Ще 18 дітей госпіталізували сюди з підозрою на коронавірус.

«Відділення є адаптованим: це повна ізоляція, в нас достатньо кисневих точок. Ми створили відповідні бригади медичних працівників, куди входять і анестезіологи. Ліжка обладнані всім необхідним», - зауважила завідувачка Другого педіатричного відділення лікарні Ірина Бережна.