У тій ситуації, коли люди з особливими потребами, які досягли поважних років, починають відчувати труднощі з повсякденним самообслуговуванням, їм так чи інакше потрібна професійна допомога ззовні. Адже далеко не завжди домочадці здатні присвятити турботі про батька чи матір, про дідуся чи бабусю багато годин вдень та вночі. Дорогим людям похилого віку потрібні послуги доглядальниці, постійний лікарський контроль і чергова медсестра, яка безболісно зробить укол, акуратно поставить крапельницю і простежить за своєчасним прийомом пероральних ліків (таблетки, капсули, сироп). З усією підставою зауважимо, що для літніх мешканців міста Львів дім престарілих — це найкращий варіант поселення. Адже тут чудово годують, комфортні умови проживання, прекрасна компанія розуміючих однолітків та доброзичливого, делікатного персоналу. При цьому найнижча ціна розміщення в пансіонат для літніх людей у жодному разі не пояснюється бажанням заощадити на обстановці або на кваліфікації співробітників. Вартість сервісу повністю відповідає важким економічним та соціальним реаліям, які принесла війна в Україні. Саме тому адміністрація геріатричного санаторію прагне не нарощувати розцінки і цим надати співвітчизникам посильну допомогу — ціна залишається максимально демократичною.

З якими патологіями найчастіше надходять у приватний дім пристарілих у Львові?

  • Загострення серцево-судинних патологій. Насамперед це субарахноїдальний, геморагічний, кардіоемболічний, ішемічний інсульт, інфаркт міокарда, ТІА (транзиторна ішемічна атака) та інші форми нападів.

  • Онкологічне захворювання. У таких випадках необхідний ретельний та дбайливий догляд, який надає хоспіс. Зазначимо, що паліативна допомога (усунення больового синдрому та психологічна підтримка) доступна всім близьким людям та родичам хворого.

  • Судинна деменція, хвороба Альцгеймера або Паркінсона, при яких потрібна цілодобова опіка та пильна увага до хворих людей, оскільки ослаблені пам'ять та мислення становлять загрозу для них самих. Крім цього, недоумство часто позбавляє людей похилого віку можливості себе обслуговувати в елементарних життєвих потребах.

  • Цукровий діабет, що часто розвивається паралельно з іншими захворюваннями. Особливо це стосується хвороб серця та судин, які супроводжує ожиріння, тромбоз та інші патогенні явища.

Програми реабілітації

Підкреслимо, що на тлі перебігу різних патологій, українці та українки вікової категорії 65+ мають великі проблеми з функціями опорного та рухового апарату. Лікувальний масаж, фізкультура, фізіотерапія (електростимуляція, магнітотерапія, електрофорез та інші методи), гімнастика та заняття на тренажерах під наглядом досвідчених фахівців дозволяють усунути дисфункції. Після планомірних занять постояльці пансіонату повертають собі не тільки рухливість і здатність користуватися кінцівками, але й оптимізм, гарний настрій, впевненість у собі. Все це забезпечує доброзичливе спілкування та соціальна адаптація у колі друзів.