30-31 березня у Львові відбувається велика меблева конференція FURNICON. Подію організували Українська Асоціація Меблевиків спільно з Львівською міською радою та Львівською обласною військовою адміністрацією. Сьогодні учасників заходу привітав мер Львова Андрій Садовий.
Під час конференції обговорюють можливості створення Львівського меблевого кластеру задля подальшої співпраці й створення спільних проєктів, а також відбувається кластерне навчання.
Міський голова Львова Андрій Садовий привітав учасників і закликав власників бізнесу об’єднуватися, співпрацювати з іншими кластерами міста та інвестувати в український бізнес загалом.
«Чому це важливо? На сьогодні Львів має і буде мати нові можливості, тож співпрацюючи разом, можна досягнути в десять разів більше, ніж маючи конкуренцію.
Коли я хочу якесь крісло чи стіл додому, то насамперед шукаю майстра, який це може тут зробити. Це не завжди є дешевше, але я хочу, щоб це було зроблено нашими руками, тому що тоді я інвестую в своїх. “Свій до свого по своє” – це власне той принцип, який ще 100 років тому давав українцям силу», – наголосив Андрій Садовий.
Начальниця відділу ділових індустрій управління економіки Львівської міської ради Галина Заяць наголосила на важливості взаємодії різних кластерів задля розвитку сучасного міста.
«Сучасне місто – це велика екосистема, де різні середовища і компоненти складають єдиний організм. Львів є прикладом такої екосистеми, частини якої – це професійні міські середовища, що об’єднуються у спеціальні кластери: IT, медицини, туризму, освіти та інші. Місто надає їм фінансову підтримку через спеціальні ваучери. Все, що було кластеризовано, стало успішним, тому що кластерність дає синергію, в якій кожен елемент підсилює інший», – зазначила Галина Заяць.
Як розповіли у відділі ділових індустрій, сьогодні, у перший день конференції, в заході взяли участь близько 150 представників меблевого бізнесу Львівської МТГ, Львівської області та України. Учасники послухали панельну дискусію «Створення Львівського меблевого кластеру – передумови, формування, робоча група», а також дізналися про грантові можливості для меблевого бізнесу від Олесі Залуської, директорки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Крім цього, попрактикували кейси трансформацій меблевих компаній, нетворкінг у колі колег і однодумців та кластерне навчання у теплій «меблевій» атмосфері заходу.
До слова, завтра, впродовж другого дня конференції, учасники з навчальною метою відвідають меблеві та фурнітурні виробництва у супроводі Lean-консультанта Ольги Перетятько. Зокрема, йдеться про виробництво авторських меблів релокованого підприємства Brand Roomio, компанії меблевої та столярної фурнітури Häfele Ukraine та виробництво меблів і столярних виробів компанії Varenycia Group.