Українців, які втратили кінцівки через війну, щодня стає все більше.
Отримавши поранення, військові або цивільні та їхні родини, не завжди розуміють як діяти і що робити далі.
Реклама та необ'єктивна інформація з різних джерел заполонили інформаційний простір.
Ще на післяопераційному етапі відновлення пацієнти часто потрапляють під емоційний тиск стосовно вибору протезного центру та подальшого процесу реабілітації.

Кожен етап відновлення людини, яка втратила кінцівку, є надзвичайно важливим. 
Починаючи з доопераційних консультацій (де це можливо) і до опанування протезного виробу та подальшого життя з ним. І пацієнту, і родині важливо розуміти, що паніка не допоможе. Не варто одразу думати як потрапити до найбільш розрекламованого центру чи збирати кошти на найдорожчий у світі протез.
Натомість варто ознайомитись з алгоритмом реабілітації після ампутації кінцівки та якісно йому слідувати.

Де ж знайти цей алгоритм та як він виглядає?

Успіх протезування залежить від якості підготовки до нього. Тому, коли загоївся рубець, варто розпочати компресійну терапію, фізичні вправи та масаж рубця. Найкраще коли є можливість працювати з фізичним терапевтом, який діятиме згідно індивідуального реабілітаційного плану. Коли ж такої можливості немає, то пацієнт чи його рідні можуть ознайомитись з алгоритмом на онлайн платформі, яка містить наочні відео матеріали у відповідній послідовності. 

Протезування в Україні здійснюється за державною програмою, яка реалізовується Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю. Для того щоб скористатися правом на безкоштовне протезування військовослужбовцям  не потрібно чекати на висновок МСЕК чи проходити 9 кіл бюрократичного пекла. Потрібно подати заяву та невеликий пакет документів (який має містити висновок ВЛК про необхідність протезування) через електронний кабінет або у ЦНАП і за кілька тижнів отримати скерування. Обирати протезний центр пацієнт може на власний розсуд, але робити це потрібно зважено, врахувавши низку важливих факторів:

  1. Чи є у центрі досвідчені фахівці, які вміють працювати саме з такою ампутацією як у пацієнта?
  2. Де розташований центр протезування? (адже ремонтувати протез треба регулярно і краще щоб це можна було робити ближче до дому)
  3. Який тип протезa пропонує надавач послуг і хто здійснюватиме подальший ремонт, за чий рахунок?
  4. Які відгуки інших пацієнтів про центр?

Доступ до об'єктивної, незаангажованої інформації є важливим для людини, яка отримала травму і якийсь час перебуває у слабкому стані. Надзвичайно важливо зважено приймати рішення щодо реабілітації та протезування кінцівки, адже це вплине на подальшу якість життя. Саме тому необхідно присвятити час дослідженню можливостей та зрозуміти алгоритм дій переглянувши інформацію на платформі Protez Hub.