Зима не за горами, а це означає, що прогнозуються чергові відключення електроенергії у різних містах України. Однак навіть у «темніші» дні можна відчувати себе цілком комфортно і затишно, якщо як слід до них підготуватися. У статті розповідаємо, які девайси та корисні дрібниці мають бути в будинку на випадок блекауту — короткочасного чи тривалого. photo-1601290884789-47a421212270?q=80&w=1974&auto=format&fit=crop&ixlib=rb-4.0.3&ixid=M3wxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHx8fA%3D%3D

П’ять головних речей на випадок блекауту

  1. Автономне джерело освітлення. Варіантів маса: від недорогих ліхтариків на батарейках до масивних ламп з акумулятором, що перезаряджається. Можна придбати кілька точкових світильників з АКБ і розмістити їх по всій квартирі або купити по парі потужних ліхтарів для кожної з кімнат.
  2. Газова плита або пальник. Прилад актуальний для людей, у яких будинки обладнані лише електричними пристроями для приготування їжі: наприклад, духовою шафою, мікрохвильовою піччю. Можна купити плиту на кухню, яка працює на газі, щоб розігрівати або готувати їжу незалежно від працездатності розетки. Для експлуатації знадобляться лише сірники або запальничка.
  3. Тепла піжама. Відключення світла часто призводять до проблем з опаленням, особливо якщо в будинку стоїть автономна система з газовим котлом або аналогічна. Вдень зігрітися простіше, а для холодних ночей найкращим вибором буде спальний комплект із натуральної махри або на товстій флісовій підкладці.
  4. Сумка-холодильник. Якщо існує ризик, що світла не буде протягом багатьох годин поспіль, варто придбати окреме місце для зберігання продуктів зі спеціальними вкладками. Вони допоможуть зберегти їстівною вже приготовлену їжу, яку не покладеш назад у морозилку, а в холодильному відсіку вона може зіпсуватися через нульову температуру.
  5. Повербанки. Мастхев кожної людини для збереження працездатності основних гаджетів на зразок смартфона, розумного годинника або ноутбука. За допомогою повербанку також можна запитати вай-фай-роутер, що зручно, якщо інтернет-провайдер надає стабільний зв'язок навіть у період відключення централізованого електропостачання.

 

Як уникнути блекауту в будинку чи квартирі

 

Не всі люди готові миритися з відсутністю світла навіть протягом кількох годин, тому затребуваними залишаються альтернативні джерела постійного живлення побутових електроприладів. Малий бізнес (кафе, магазини) часто використовує генератори, але для дому вони не годяться: шумлять, виділяють у повітря залишки продуктів горіння, пожежонебезпечні. Вдала альтернатива — акумулятор, підключений до джерела безперебійного живлення з правильною синусоїдою. Такий дует здатний живити навіть чутливу техніку багато годин поспіль, екологічний, не видає жодних звуків і швидко заряджається після появи світла. Ще один варіант — цілісні блоки EcoFlow, які працюють за принципом потужних повербанків.