Найдешевші ноутбуки представлені на вторинному ринку. Попередні власники продають їх за вигідними цінами, оскільки розуміють, що активна експлуатація відображається на стані складників. Однак купувати б/в пристрій для тривалого використання ризиковано. Він може вийти з ладу будь-якої миті, і за ремонт доведеться викласти кругленьку суму. Щоб уникнути зайвих витрат, краще придбати недорогий, але новий лептоп з офіційною гарантією від виробника. У бюджетному сегменті купа цікавих пропозицій на всі випадки життя. Наприклад, за посиланням https://www.moyo.ua/ua/comp-and-periphery/notebooks/asus_vivobook/ можна підібрати Асус Віво Бук для роботи та навчання, перегляду мультимедіа, написання програмних кодів, проходження відеоігор.
Під час вибору доцільно орієнтуватися не лише на робочі характеристики. Особливості конструкції також мають значення. Зокрема — матеріал корпусу. Головні вимоги до нього:
- стійкість до подряпин та інших пошкоджень механічного характеру,
- захищеність від деформування,
- легкість догляду.
Доступні варіанти: ударостійкий пластик, метал або ж комбінація з цих двох матеріалів.
Ще один важливий нюанс — шарнір кришки. Неякісний швидко розхитується, внаслідок чого ноутбук закривається не до кінця, а екран перекошується. Хороший кріпильний елемент витримує численні цикли відкривання/закривання, не скрипить та не заклинює.
Від клавіатури залежить комфорт користувача. Вологозахист у дешевих моделей зустрічається рідко, зате здебільшого є підсвітка та функціональні клавіші для швидкого доступу до базових налаштувань. Якщо доводиться часто і багато друкувати, слід переконатися, що звук ходу клавіш не дратує, а символи розкладки захищені від стирання.
Після оцінки зовнішніх особливостей можна переходити до «заліза». Збалансована апаратна складова — секрет довговічності та збереження актуальності без модернізації.
Процесор
Ноутбуки на Intel Pentium, Intel Celeron та AMD Athlon підкуповують рекордно низькою вартістю. На цьому їхні очевидні переваги закінчуються. Вони поступаються лептопам на новіших покращених процесорах майже за всіма критеріями: від продуктивності до енергоспоживання.
Прийнятний варіант для повсякденних задач — портативний ПК з чипом Core i3 від Intel або Ryzen 3 від AMD. Для роботи в ресурсомістких програмах краще купити у магазині https://www.moyo.ua/comp-and-periphery/notebooks/processor_seriya_intel_core_i5/ ноутбук Intel Core i5. Цей багатоядерний процесор здатен забезпечити стабільно високу обчислювальну потужність.
Кількість постійної пам’яті
Збільшити сховище ноутбука можна шляхом підключення зовнішнього вінчестера або заміни вбудованого накопичувача. Щоб не довелося втручатися в конструкцію, доречно заздалегідь вибрати обсяг пам’яті з запасом. Терабайта вистачить надовго, навіть якщо зберігати «важкі» файли:
- ігри зі складною графікою;
- фільми, цілі сезони серіалів у високій якості;
- численні фотографії та відео, створені за допомогою смартфона та іншої техніки.
ОЗП
У ціновому діапазоні до 1000 доларів реально знайти портативний комп з запасом оперативки від 4 до 32 Гігабайт. Середній об’єм (8-16 Гб) найприйнятніший, адже його достатньо для комфортної багатозадачності.
Роздільність дисплея
Full HD — найкраще рішення з точки зору співвідношення ціни та якості. За 4К доведеться заплатити значно більше, а HD вже зараз не відповідає вимогам часу — про перспективи годі й говорити.
На строк служби ноутбука впливають не лише початкові технічні характеристики. Скільки проживе пристрій — насамперед залежить від поведінки власника. Бережне ставлення, своєчасне технічне обслуговування та правильний догляд — хитрики, завдяки яким навіть простенький ПК може стати «довгожителем».