Утеплення фасадів будівель не лише економить сімейний бюджет та підвищує побутовий комфорт, а й позитивно впливає на розвиток державної економіки, стан довкілля. У наш час, коли на перший план виходять питання виживання і кожної людини, і всієї країни, утеплення фасадів будівель набуває особливого значення. Розглянемо основні аспекти з цього питання – від важливості утеплення фасадів будівель для мікро та макроекономіки до вибору технологій та матеріалів.

Переваги утеплення фасадів

Утеплення фасадів житлових та громадських будівель приносить власникам нерухомості багато вигод:

  • Зниження витрат на опалення. Утеплені стіни краще зберігають тепло, що дозволяє заощаджувати на витраті енергоносіїв при автономному опаленні та обходитися без додаткових електрообігрівачів – при централізованому. У середньому економія становить 20-50%, що з урахуванням постійного зростання тарифів дозволяє швидко окупити витрати.

Особливо актуальним може бути утеплення стін у багатоквартирних будинках із централізованим опаленням та малою потужністю електромережі, внаслідок чого важко включати електрообігрівачі. Дізнатися більше про утеплення зовнішніх стін можна тут: https://alpindustriya.com.ua/ua/uteplennja-kvartyr/

  • Економія на кондиціювання приміщень. Хороша теплоізоляція стін допомагає не лише в холод, а й у літню спеку. Якісне утеплення фасаду дозволяє значно знизити час використання спліт-системи, заощаджуючи електроенергію, або обійтися без її установки.
  • Поліпшення мікроклімату. Крім покращення температурного режиму в приміщеннях, правильно виконане утеплення зсуває точку роси до зовнішньої поверхні стін, завдяки чому вони перестають переохолоджуватися та відволожуватися. В результаті зникає вогкість та пліснява, що отруює повітря небезпечними спорами, а разом з нею – і необхідність застосування фунгіцидів. Умови проживання стають здоровими та комфортними.
  • Продовження терміну служби будівлі. Шар, що утеплює, захищає стіни від атмосферної вологи, промерзання, різких перепадів температур. Це запобігає поступовому руйнуванню стінового матеріалу та продовжує період експлуатації будинку.
  • Підвищення вартості нерухомості. Зовнішнє утеплення стін відноситься до вкладень, що підвищують ціну нерухомості та її привабливість для потенційних покупців чи орендарів.

Прагнення підвищення енергоефективності будівель – це загальносвітова тенденція. Але особливо актуальним є утеплення фасадів в Україні, що піддається в осінньо-зимовий період масовим атакам на енергетичну інфраструктуру. Утеплені стіни допоможуть довше зберігати тепло у разі відключення опалення та легше пережити зиму.

Ознайомитись з орієнтовними цінами на теплоізоляцію стін будівель можна на сайті компанії Альпіндустрія за посиланням: https://alpindustriya.com.ua/ua/tsiny-na-uteplennja-fasadiv/

Економічний ефект

Утеплення фасадів зменшує споживання енергії, а отже, знижує навантаження на енергосистему. У нинішніх умовах дефіциту енергоносіїв та ослабленої електроенергетики це особливо актуально. Чим більше людей утеплять свої будинки, тим меншим навантаженням зазнаватиме енергетична інфраструктура.

Вплив на екологію

Процеси виробництва енергії супроводжуються викидами чадного, вуглекислого та сірчистого газів, сажі, оксиду азоту та інших шкідливих сполук, що забруднюють атмосферу. Найнебезпечніший із них – бензапірен, що є найсильнішим канцерогеном.

Утеплення фасадів будівель дозволяє обходитися меншою кількістю енергії. Відповідно, зменшуються викиди в атмосферу та покращується екологічна обстановка. Тому утеплення свого будинку – це не лише турбота про благополуччя сім'ї, а й ваш внесок у справу захисту довкілля.

Технології утеплення фасадів

Найбільшого поширення набули два способи зовнішнього утеплення фасадів:

  • «Мокрий» з використанням штукатурки та інших будівельних розчинів. Метод полягає у приклеюванні до поверхні стін плит утеплювача, фіксації їх дюбелями-парасольками з наступним нанесенням поверх утеплювача захисно-армувального шару та декоративної штукатурки.
  • «Сухий» (навісний фасад, що вентилюється), при якому замість штукатурки використовуються облицювальні панелі, що кріпляться на металевому каркасі. Між облицюванням та шаром утеплювача створюється зазор 40-50 мм для вільної циркуляції повітря, що запобігає осіданню конденсату.

Ціна утеплення фасадів будівель «сухим» способом вища, ніж «мокрим». До того ж навісні конструкції створюють більш високе навантаження на стіни та фундамент, тому перед початком «сухих» робіт необхідно провести експертизу технічного стану несучих конструкцій будівлі та за необхідності їх зміцнити. За допомогою «сухої» технології утеплюються переважно громадські будівлі, а «мокрий» спосіб частіше застосовується для житлових будинків.

Матеріали, що застосовуються в утепленні фасадів будівель

Як утеплювач можуть використовуватися плити з мінеральної вати або пінополістиролу (пінопласту). Їхні теплоізоляційні властивості практично однакові. Кожен із цих матеріалів має свої переваги та недоліки, які потрібно враховувати при виборі.

Перевагами пінополістиролу є легкість, нижча ціна, нездатність вбирати вологу. До мінусів можна віднести низьку паропроникність, що перешкоджає повітрообміну стінок, також горючість з виділенням при горінні шкідливих речовин. Ці недоліки усуваються застосуванням вентиляції приміщень та вогнезахисної штукатурки.

Мінеральна вата має переваги у пожежобезпечності та високій паропроникності. Цей утеплювач абсолютно не горючий, вільно пропускає пари, що дозволяє стінам «дихати». Єдиний недолік крім вищої ціни - здатність вбирати вологу, що може призвести до зниження теплоізоляційних якостей. Щоб цього уникнути, при утепленні фасадів мінераловатними плитами застосовується паропроникна вологозахисна плівка.

При виборі теплоізолятора важливе значення має щільність матеріалу. Чим вона менша, тим вище показник теплоізоляції і нижче характеристики міцності. При використанні пінополістиролу оптимальна щільність утеплювача – 25 кг/м3, для цоколя та першого поверху, де високий ризик механічних пошкоджень – 35 кг/м3. При утепленні мінватою оптимальна щільність може становити від 35 кг/м3 (для внутрішніх шарів утеплювача фасаду, що вентилюється) до 85-125 кг/м3 при використанні «мокрої» технології.

Товщина плит, що утеплюють, розраховується, виходячи з теплоізоляційних характеристик стін з урахуванням середніх зимових температур. В Україні з її м'яким кліматом для утеплення фасадів будівель із залізобетонних плит зазвичай буває достатньо товщини пінополістиролу або мінвати 100 мм.

Як оздоблювальні матеріали застосовуються різні види декоративної штукатурки, для навісних фасадів – облицювальні панелі з керамограніту, бетону, сталі, алюмінію, цегли, вініловий, металевий, фіброцементний сайдинг та ін.

Замовляйте утеплення фасадів у Києві професіоналам

Щоб утеплення фасадів будівель було ефективним та довговічним, воно має бути якісним. Непрофесійно виконана робота може призвести до багатьох проблем – від недостатнього ефекту утеплення до обвалення елементів фасаду. Тому вкрай важливо замовити утеплення фасаду у спеціалізованій компанії, яка має гарну репутацію. Досвідчені майстри знають всі тонкощі технологій, особливості утеплюваних стінок і застосовуваних матеріалів. Вони вибирають найкращі матеріали щодо співвідношення ціни та якості та проводять усі етапи робіт із суворим дотриманням технологічних вимог.