Своєчасна обробка собак від кліщів – найважливіша складова здоров'я домашнього вихованця. Особливу небезпеку становлять кліщі, які є переносником багатьох інфекційних захворювань: піроплазмоз (бореліоз) та ін. Ці недуги викликають у тварин сильне свербіння, гарячкові стани та інші неприємні і навіть небезпечні наслідки для здоров'я Вашого вихованця. Але! Не варто піддаватися паніці – регулярна та ретельна обробка собак від кліщів практично виключає ризик виникнення небезпечних хвороб. Зупинимося на цьому питанні більш детально.

Препарати для обробки собак від кліщів. Які вони бувають?

Ветеринарія пропонує багато засобів для захисту домашніх улюбленців від шкідників. Препарати підбираються виходячи з віку, способу життя, маси вихованця. Можлива індивідуальна непереносимість, існує низка інших обмежень. Наприклад, обробка від кліщів вагітної собаки за допомогою ошийників не рекомендується. Тому для досягнення ефекту краще порадитись із фахівцем. 

Screenshot-9

Ветеринар (Львів) підбере засіб захисту, який підійде саме Вашому улюбленцю. Це може бути:

  • Краплі на холку – найвідоміший спосіб боротьби зі шкідниками. Головне, щоб краплі були нанесені на шкіру. Препарат всмоктується у м'язову тканину та виділяється із секретом сальних залоз протягом місяця.
  • Інсектицидні спреї та шампуні – досить поширений, але не найефективніший спосіб захисту тварини. Розрахувати точне дозування неможливо, внаслідок невеликої концентрації дія активної речовини захист не довготривалий.
  • Ошийники проти кліщів – сильний засіб, але у багатьох тварин він викликає алергію. Використовувати ошийник краще, як доповнення до крапель, причому надягати його потрібно не в момент обробки холки, а через 3-4 дні.
  • Таблетки від кліщів – після розчинення таблетки діючі речовини надходять у кров тварини, циркулюючи у ній від 4 до 12 тижнів залежно від препарату. Найбільш оптимальний спосіб захисту від кліщів.

Що робити, якщо собаку вкусив кліщ?

Насамперед необхідно витягти кліща. Це можна зробити самостійно, але краще звернутися до ветеринарної клініки. У ветклініці Авіцена Вет у Львові веде прийом досвідчений ветеринар, який зробить це правильно та акуратно. Крім цього, необхідно перевірити кров собаки щодо зараження піроплазмозом (бабезіозом). У разі отримання позитивного результату вихованцю буде призначено терапію.

Screenshot-10

Профілактика укусу кліщів

Регулярна обробка собак від кліщів, яку в теплу пору року рекомендується робити щомісяця, – запорука відсутності паразитів. Крім того, уважно оглядайте свого вихованця після прогулянки щодо наявності/відсутності шкідників. 

Screenshot-11

Якщо Ви все-таки помітили млявість, зниження апетиту, порушення сну, потемніння сечі, жовтий відтінок очей - вам негайно потрібна ветеринарна допомога Львів. Бережіть своїх улюбленців!