Гідравлічні циліндри є найпростішим типом двигунів зворотно-поступального типу. Вони дозволяють використовувати силу стисненої олії або іншої робочої рідини для виконання механічної роботи. Гідравлічний циліндр використовується в багатьох типах спеціальної техніки та промислового обладнання. За конструкційними характеристиками вони можуть бути плунжерними та поршневими.
Поршневі гідроциліндри - як вони влаштовані?
Поршневі гідроциліндри складаються з циліндричного корпусу або гільзи, кришки, штока, поршня, підшипника, брудоз'ємника, ущільнювальних кілець з еластичного та міцного полімерного матеріалу.
З'єднання з рухомими вузлами або корпусом технологічного обладнання здійснюється за допомогою вушок, сферичних елементів на обох кінцях циліндра або зварювання. Основні елементи гідроциліндра виготовляються із конструкційної сталі.
У процесі роботи гідравлічне масло надходить у робочу порожнину циліндра, виштовхуючи поршень і приводячи шток у рух. У деяких моделях рухомим елементом є гільза. За своєю конструкцією поршень може бути одно- або багатоступінчастим. Багатоступінчасті моделі (до шести колін) називаються телескопічними – у процесі роботи щаблі висувається послідовно, один за одним. Телескопічні поршневі гідроциліндри відрізняються компактними розмірами та максимальним ходом, дозволяючи економити простір у складеному вигляді.
Основні види гідравлічних циліндрів поршневого типу
Гідроциліндри поршневі можуть бути одно- та двосторонньої дії. Односторонні моделі здійснюють роботу під дією енергії стисненого гідравлічного масла тільки при прямому ході, а повернення в початкове положення здійснюється під дією пружини або сторонньої сили. У циліндрах двосторонньої дії олива призводить до переміщення штока у двох протилежних напрямках.
Головними технічними параметрами гідравлічних поршневих циліндрів є:
- номінальний та максимальний тиск;
- основні типорозміри – діаметр циліндра та штока, хід штока та інші;
- номінальна та максимальна швидкість руху штока;
- коефіцієнт корисної дії;
- режим експлуатації – легкий, середній, важкий, експлуатація за умов високих температур, впливу агресивних хімічних сполук та інші;
- спосіб кріплення циліндра;
- загальна вага виробу.