Як відучити дитину від сну з мамою

У певний період майже усі батьки стикаються з важливим питанням: як відучити дитину від батьківського ліжка? Одна з першочергових умов якісного сну — вибрати оптимальний ортопедичний матрац для дитини. Якщо малюку некомфортно у своєму ліжку, то він неодмінно захоче перелягти до матусі, де так спокійно і затишно. Тому обов’язково приділіть увагу правильній організації спального місця вашої дитини, адже проблема може критися у звичайних речах: некомфортному ліжку, незручному матраці чи занадто м’якій подушці.

jCwl82tP8QthKk5xlXS0vDIHnkNMvTJLx_z0O3qkU4Tu-oMNpwf37-SC1uYJgbPsC3syj3FnJx4B4kg9I0m6GhBlQiMjJ4C5NAViZUPAAtwLOa7onHQs0ywbaiNrK8xumSybFxui1MdDgK1MQnPjBESHX5aFpJqN2Iimyy4BKhLo3wry_ffMmg8aVQ

Чому дитина спить із батьками, попри вік

Усі психологи погоджуються, що перші місяці життя маля повинно спати з мамою. Це створить комфорт для усіх членів родини. Однак у багатьох виникає страх, що дорослі можуть придавити дитину вночі. Проте це малоймовірно, адже мама реагує на кожен звук, її інстинкти працюють. А ось інстинкти батька не такі гострі. Тому якщо ви хвилюєтеся, краще розмістити дитину між мамою та стіною чи спинкою спального місця.

Якщо дитина звикла спати з мамою, але це викликає дискомфорт, тоді час замислитись над окремим дитячим ліжком. Вибрати оптимальні варіанти можна на сайті Території Сну, де представлені як дитячі, так і комфортні одномісні моделі. Розповсюдженою проблемою є звичка дитини спати з батьками навіть у дошкільному та молодшому шкільному віці. Звичайно, не можна точно назвати вік, коли дитини повинна спати у своєму ліжечку, тому що це індивідуально. Але найчастіше зустрічається рекомендація відучити дитя від спільного сну до 2−3 років.

cXz1i0vtVyhrycNUbY5HTrFZjfUKY1aWlX8drp_HSqVcLe4tzy5LOM4vCc90FXyMvizQxleGr86ULL7h2Kx-HN09Z1jJrEZfCjfssSbkG5stRgIlgQuNm8-7u5APFFQyvtkoKyJPfn6nnAYAPsd8l57g11V-6rTh8LLqgoQ5O60IpV_IDoHw74_P3g

Запам’ятайте, що існує багато серйозних причин, з яких дитина не хоче спати окремо. Наприклад, страхи, нічні кошмари, неспокійний сон. Також адекватно оцінюйте ступінь психологічної готовності до цього етапу. Якщо вдень ви приділяєте дитині замало уваги та ласки, то вночі їй буде важко спати на самоті, все ще залишаючись без турботи дорослих. Малеча потребує багато любові, уваги та простих обіймів!

Чому важливо, щоб дитини спала окремо від мами

Як відучити дитину спати разом? Чи дійсно це так важливо? Рано чи пізно кожна дитина повинна перейти у своє ліжко або до своєї власної кімнати. Це запорука психологічного здоров’я. Батьківська спальня — це особистий простір подружжя. Постійний сон разом із дитиною може спровокувати зміщення ролей у родині. Малюк почне почувати себе головним, в той час як роль батька поступово відходитиме на другий план.

Особливо уважно треба слідкувати за відносинами між мамою та сином, адже у певний рік маленький хлопчик може «хотіти одружитися з мамою», казати, що тато не справжній чоловік та інші подібні фрази. Тому однією з важливих умов для зменшення цих проявів є фізичне відокремлення хлопця від мами та зближення з татом (спільні ігри чи просто час, проведений разом).

7yHt8TFa31EDn7iy-9tYTbVT57nvuXs8l1Pvb2PMETfSpp3mjIKYtKaw4bOu-cge7sNoe-H7dpni8IvExUBzYwqzf_wUlC-Y6YbFKXcxvf8QNJHRukCf_d_9Ce8LDOqorn-WKeFdMDoD7ChFKiWU3CST-5QpUE-WUE3DJ7Y8TCSGuFLYkNKwO0l4tg

Як привчити дитину до власного ліжка

Психологи та спеціалісти з дитячого сну пропонують дієві способи для того, щоб привчити маля спати у власному ліжечку. Але ще раз зауважимо, що треба робити перехід послідовно, лагідно та у свій час. Тож як відучити дитину від сну з батьками?

  1. Поступово віддаляйте дитину. Кладіть крихітку спати у власне ліжечко, яке розмістіть впритул до свого спального місця. Поступово ліжечко можна відставляти все далі й далі від вашого, а також ставити захисну огорожу. З часом дитина звикне та буде спокійно спати навіть у власній кімнаті. Успіх цього методу — у поступовості, малюк звикає до відокремлення та не відчуває стресу від різких змін.
  2. Нехай дитина засинає з вами, а потім перекладайте її в окреме ліжко. Так маля поринає у сон спокійно, поряд із мамою. Якщо крихітка буде прокидатися, ласкаво заспокоюйте її, кажіть, що ви поруч і все добре.
  3. Почніть зі змін у денному сні. Ця рекомендація актуальна для малюків на грудному вигодовуванні. Після вашого обіднього годування, яке закінчується засинанням дитини, залишайте її для самостійного відпочинку. Або принаймні зробіть якийсь бар’єр між вами (валик, захисна огорожа дитячого ліжка, наприклад). Це дасть вам свободу та буде стимулювати дитину звикати до самостійного сну.xqmLaj4j-71eFTj-yqlVg_TgUijnIGrpBpfgJ90iFXUVSL_vZwfemxNOMBLqUBM2n6fbfIZBf79I7pJR2Ac-FReIDVYOE9N9ymU7KVjBRlFfPKK10R37nwARxFDabg9UzHR8kl3T9vBcsHVRYhTABWiFL_qmrncVuCVlaksLO9Y5aAh_eIG6gfxFmw
  4. Починайте зміни поступово та у спокійний період життя малечі. Не треба відлучати від спільного сну, якщо у цей час відбуваються якісь важливі зміни (у вашій родині, країні тощо). Наприклад, ви змінюєте місце проживання, дорослі часто сваряться чи ваш побут супроводжують якісь інші негативні події. Дитині не потрібен додатковий стрес. Просто трохи почекайте, приділіть увагу психологічному стану крихітки, частіше проводьте з нею час та просто обіймайтеся. І не забувайте, що діти дуже гостро відчувають стан батьків, тому спершу займіться власним здоров'ям та рівновагою.

 

Наша головна рекомендація: прислухатися до своєї дитини та не квапити її. Адже лише батьки знають та відчувають, коли настає час для чергових змін у житті крихітки та всієї родини!