Конструкції, які зазвичай асоціюються з наметами, радше не викликають довіри у більшості інвесторів, які шукають надійний склад або виробничий цех. Це пов'язано з браком знань про реальні можливості такого типу конструкцій на основі алюмінієвих профілів, які можуть функціонувати як тимчасові рішення, так і ангари, розраховані навіть на 50 років експлуатації, пристосовані, як і традиційно будовані ангари, до місцевих вітрових і снігових навантажень (навіть до 300 кг/м2). Інвестори, які усвідомлюють потенціал довгострокових ангарів, отримують цінний час і гроші. 

Одним з них, не без причини, є Ілон Маск, який розмістив виробничу лінію Tesla у виробничому ангарі, а також використовує легкі ангари для складання ракет у своїй наступній компанії SpaceX. Тентові ангари будуть хорошим рішенням не тільки в сонячній Каліфорнії. Компанія Pol-Plan зі Стеншевська є одним з провідних європейських виробників тентових ангарів і зводить ізольовані складські ангари площею до декількох тисяч квадратних метрів, які за функціональністю в більшості випадків не поступаються традиційно будованим приміщенням. З юридичної точки зору, тентові ангари можуть бути тимчасовими спорудами, які можуть бути встановлені на період 180 днів на підставі дозволу, або постійними спорудами, які потребують дозволу на будівництво.

Ізольований складський ангар зі стінами з сендвіч-панелей і надувною покрівлею, для використання як постійний склад або виробничий цех, не буде тимчасовим об'єктом. Зазвичай тентові ангари не потребують бетонного фундаменту. Достатньо основи з бруківки або асфальту, що значно скорочує час і витрати на інвестиції, але у випадку більших ангарів потрібні бетонні підошви або цілі фундаменти. Яскравим прикладом того, як тентовий ангар виконує функцію складу, розрахованого на десятиліття, є склад, реалізований компанією Pol-Plan в Сілезії для польського виробника меблів.

63f60c2a21ac5.jpg

Складськй ангар розмірами 44(36)x105x4,5 м є одним з найбільших складських ангарів з надувною покрівлею в Європі. Складський ангар був зведений за кільканадцять днів на піднятому бетонному фундаменті, що дозволило створити заглиблені під'їзні шляхи, які ведуть до навантажувальних доків для вантажівок. Нормативні вимоги диктують використання ПВХ-тканини як покриття даху складського ангару.  Надувна покрівля є найкращою формою ізоляції для такого типу конструкцій. Ізоляція утворена шаром повітря, яке нагнітається між ПВХ-мембранами. Необхідні насоси підтримки тиску, які автоматично запускаються, коли датчики фіксують падіння тиску.

Додатковою перевагою надувної покрівлі є полегшене самостійне сповзання снігу. Ізольований складський ангар зі стінами з сендвіч-панелей (60 - 120 мм) і надувною покрівлею, не забезпечує таку ж хорошу ізоляцію, як ангар з обшивкою стін і даху з сендвіч панелей, але він є достатньою ізоляцією для використання систем опалення, таких як інфрачервоні обігрівачі. Цікаво, що при виборі технології будівництва нового складського приміщення, такого важливого для розвитку компанії, інвестор мав змогу порівняти експлуатаційні якості як традиційно будованого складського приміщення, так і меншого, ізольованого ангару Pol-Plan, а також тентового ангару зі сталевим каркасом.  Вибір був зроблений на користь конструкції з аналогічними експлуатаційними якостями, що гарантує безпеку і функціональність при значно менших витратах і термінах виконання в порівнянні з традиційно будованим ангаром.    

Клієнти Pol-Plan зберігають в ізольованих складських ангарах азотні добрива, які потребують захисту від вологи, фотовольтаїчні панелі, літаки, сільськогосподарську техніку та сіно.

63f60c3fda85c.jpg

Компанії, які знають про переваги, функціональність і безпеку тентових ангарів, можуть швидше реагувати на зростаючий попит, гнучко збільшуючи складські або виробничі площі.   Заощаджений капітал можна використати, наприклад, для інвестування в автоматизацію складів, як це зробила компанія SAS зі Стеншевська, побудувавши кілька ізольованих тентованих складських приміщень у своїх розподільчих центрах по всій країні. Нові склади обладнано вакуумними підйомниками, які автоматично сортують меблеві плити, спрощуючи процес комплектації замовлень.

Заощаджений капітал можна використати, наприклад, для інвестування в автоматизацію складів, як це зробила компанія SAS зі Стеншевська, побудувавши кілька ізольованих тентованих складських приміщень у своїх розподільчих центрах по всій країні. Нові склади обладнано вакуумними підйомниками, які автоматично сортують меблеві плити, спрощуючи процес комплектації замовлень.

Тентові ангари добре працюють як виробничі ангари. Ізольований виробничий ангар розміром  25х100х4,5 м з мостовим краном, що працює по всій довжині ангару, є чудовим прикладом потенціалу використання тентових ангарів як виробничих ангарів. Компанія Butrans з Познані, яка виробляє збірні залізобетонні вироби, вибрала виробничий ангар з обшивкою стін сендвіч-панелями. Кран перевозить бетонні блоки.  Ангар був побудований за кілька днів, а його вартість була значно нижчою, ніж у традиційно будованого ангару. Інвестори також вирішили розмістити цінні верстати з ЧПУ в промисловому ангарі. Компанія Mark-John, що спеціалізується на прецизійній обробці металевих деталей, інвестувала в такий ізольований виробничий ангар. Досвід, отриманий при використанні ангару Pol-Plan з обшивкою стін з трапецієподібного листового металу, приніс довіру до конструкції, в результаті чого з'явився ізольований ангар(24x30x4,5м) з надувною покрівлею і стінами з сендвіч-панелей, який незабаром буде розширено додатковими сегментами.

Найдешевший варіант тентового ангару з обшивкою стін і даху з міцної тканини ПВХ також може бути адаптований до місцевих вітрових і снігових навантажень і може успішно функціонувати як холодильний склад або виробничий цех. Прикладом можуть слугувати портові склади, реалізовані для Deutsche Bahn Порт Щецин, де зберігаються металеві руди та целюлоза, тобто товари, які не потребують особливих температурних умов, а лише захисту від атмосферних опадів. Ангари розміром 40x75x6 м та 25x70x5 м розраховані на десятиліття використання і можуть витримати найсильніші штормові вітри.  Якщо через специфіку виробничо-монтажного процесу виробничий цех не потребує ізоляції, рішенням, що відповідає умовам, може стати промисловий ангар з ПВХ-обшивкою. Такий ангар використовує виробник причепів компанія Gniotpol. Ангар має сім воріт з прозорою ПВХ-обшивкою, встановлених по всій довжині для полегшення зв'язку між робочими станціями.

Максимальний проліт тентового ангару у більшості виробників, включаючи Pol-Plan, становить 60 м. Однак це не є обмеженням для будівництва більших складських комплексів. Ангари можна з'єднувати боками без обшивки внутрішніх стін. Таким чином було зведено склад - складський ангар (75х40х5м) для французького виробника пінополістиролу компанії Isol-Pro.

Тенденція до енергетичної самодостатності та зеленої енергетики також відображена в асортименті тентових ангарів Pol-Plan, які можуть бути інтегровані з фотовольтаїчними системами. Завдяки співпраці з компанією SolarSpot було створено перший на європейському ринку тентовий ангар з фотовольтаїчною установкою потужністю 14,52 KWp. 36 панелей, встановлених на одному зі схилів даху на спеціальній підконструкції над обшивкою з ПВХ-термопінопласту, створюють додаткове навантаження, і тому конструкція ангару повинна була бути спеціально спроектована таким чином, щоб забезпечити необхідну здатність протистояти місцевим вітровим і сніговим навантаженням. Ізольований ангар для майстерні був побудований для австрійського клієнта і функціонує як автомайстерня з окремою адміністративно-офісною зоною.

Найважливішим питанням при виборі постачальника тентового ангару є перевірка стандартів, відповідно до яких він був спроектований. Тільки тентові ангари, спроектовані відповідно до чинного стандарту PN-EN 13782:2015-07, гарантують безпечне використання.