Найбільше на загальний вигляд приміщення впливає фарба для стін. Німецький виробник Sto пропонує різні варіанти засобів для декорування кімнат. Стандартний варіант - фарби для внутрішніх робіт на водно-дисперсійній основі. Якщо стіни потрібно мити можна використати засоби на латексній основі. Склади на силікатній основі найбільш екологічні. Для приміщень з особливими умовами використовують відповідні матеріали. Один з прикладів - спеціальні засоби для медичних закладів.

Особливості фарб для стін

Однією з характеристик фарб є поверхневе обтяження фарб. Це різниця між матовими засобами та складами з полиском. Чим більший полиск, тим легше чистити поверхню. Матові фарби схильні до появи масних плям, які з’являються при сильному механічному обтяжені. Гладка сатинова поверхня має зв’язані пігменти і наповнювачі. Стійкість до механічного впливу забезпечується власною сполучною речовиною. Матові фарби мають незв’язані пігменти і наповнювачі, тому більш схильні до зміни кольору під впливом зовнішніх факторів.

Згідно з європейською нормою EN 1330 класифікуються залежно від стійкості до стирання, покрівельної здатності та ступеня полиску. Стійкість до стирання вказується в класах і залежить від того наскільки стирається поверхня в процесі експлуатації. Засоби першого класу за 200 циклів втрачають лише 5 мм. В той час, як фарби п’ятого класу інтенсивно стираються вже після 40 циклів і втрачають 70 мм.

Покрівельна здатність розраховується залежно від розходу в л/м2 та витрат на м2/л. По цьому параметру фарбувальні матеріали розподіляються на 3 класи. Загальна класифікація передбачає 4 ступені полиску:

  • полиск;
  • середній полиск;
  • матовість;
  • глибока матовість.

При виборі фарби важливо враховувати можливий механічний вплив, який може призвести до стирання поверхні. В такому випадку, найкращим варіантом є засоби 1 класу з гладкою блискучою поверхнею.

Переваги фарб для стін

  • Стійкість кольору під впливом зовнішніх факторів.
  • Зберігання структури при механічній дії.
  • Висока покрівельна здатність і малий розхід.
  • Універсальне використання для різних приміщень.

В першу чергу важливо визначити спеціальні умови, в яких буде покриття. В медичних закладах важливим є стійкість до дезінфікуючих засобів. В дитячих кімнатах потрібна максимальна безпека та відсутність токсинів. До функціональних фарб відносять засоби, які покращують якість атмосферного повітря. Також є ізоляційні матеріали та емальовані засоби високої стійкості. Великий вибір варіантів дозволяє підібрати матеріали для конкретного приміщення та виконання певних функцій.