Крихкий вантаж – це завжди коло питань, що турбують всіх, хто причетний до відвантаження, транспортування та отримання. 

Завдяки правилам, що стають загальними вантажі безпечніше дістаються місця отримання. Проте не тільки під час транспортування потрібне правильне пакування – під час переїздів або релокації офісу, під час подорожі та пакування подарунків воно також не завадить. До кожного пакунку з крихкими речами потрібно ставитись відповідально та обережно. Не обережно і безвідповідально спаковані предмети стане неможливо використовувати.

Що потрібно аби спакувати надійно крихкі речі? 

Звісно, пакувальні матеріали, що збережуть їх від механічного впливу. Це може бути папір, термозбіжна плівка, повітряно-пухирчата плівка, стрейч плівка, гофрокоробки та інші матеріали, що здатні забезпечити вантажу транспортування без пошкоджень.

До крихких вантажів відносять:

  • посуд – зі скла, порцеляну, кришталю тощо
  • техніка – побутова чи офісна, комп’ютери, телефони, телевізори
  • інтер’єрні предмети - годинники, дзеркала, люстри, вази, тощо
  • автозапчастини – скло чи оптика
  • сантехніка
  • деякі будівельні матеріали
  • квіти

Перевезення навіть на невеликі дистанції мають здійснюватися за правилами, що встановлені для крихкого вантажу. 

Поверхневе пакування 

Невеликий вантаж має бути в коробці, великий вантаж або не габарит має бути зафіксовано та закріплено на піддоні. Кожен вантаж має бути позначено за допомогою маркування, що відповідає крихкому вантажу:

Чорний келих один з головних – це маркування зазначає, що вантаж вимагає дбайливого ставлення під чат вивантаження, зберігання та транспортування.

Дві стрілки – це маркування зазначає, де верх вантажу та як його потрібно розміщувати.

Парасолька з краплями – знак того, що вантаж має бути захищено від вологи.

Внутрішнє пакування

Окрім поверхневого пакування є ще й внутрішнє. Саме цей шар пакування не дозволяє вантажу пересуватись в межах коробки. Найчастіше використовують папір, проте його конкурент є плівка, наприклад, плівка поліетиленова. Кілька шарів такої плівки дозволяють зберегти майже будь-який вантаж без подряпин, сколів та ушкоджень. Також плівка має велике значення для пакування вантажів, що потрібно зберегти від вологи.

Виробництво пакувальних матеріалів в Україні, завдяки сучасному устаткуванню, здатне виготовляти необхідні види плівок для зберігання та транспортування крихких речей.

Важливі поради

Для перевезення крихких, але важких вантажів, що не мають потреби у піддонах потрібно зміцнити низ коробки. Найлегше це зробити застосувавши скотч пакувальний. Зробити це можна і зсередини коробки та ззовні. Також можна застосувати стрейч плівку. Зміцнення дна дозволить картонній коробці витримати вантаж в коробці під час перевантаження. 

Якщо речей кілька – найважчі слід розташувати у нижній частині і обов’язково промаркувати коробку знаком, що показує де верхня частина. Якщо всередині коробки залишається місце – заповнять його папером, тканиною, чи застосуйте спеціальні повітряні мішки, картон та піногранули, які забезпечать безпеку вантажу.

Ви маєте утримати під контролем вагу товару, що пакується. Це важливо саме для коробок – вони мають витримати вагу вантажу та спакування. Пропорційність ваги товарів класу гофрокоробок зможе гарантувати, що дно не розкриється і не зламається, а товар не вилетить звідти під дією сили тяжіння. Для укріплення коробок варто використовувати стрейч плівку, або поліетиленову – вони збережуть зовнішній вигляд та не сховають маркування.