На початку 2021 року вектор розвитку ринку вогнезахисту задав авторський формат івентів The Fireproofing.
Захід відвідали ключові особи будівельної галузі – від профільного міністра та представника комітету Верховної Ради України до очільників і співробітників великих корпорацій, холдингів, компаній. Тоді ми разом накреслили план на рік, виокремили пріоритети, створили спільну резолюцію, у якій важливе місце посіли цифровізація та інформаційні технології.
Упродовж року ми зустрічалися, обговорювали питання розвитку будівельної галузі в Україні, аналізували ринок вогнезахисних матеріалів та створювали покращені концепції співпраці, нові можливості та вдосконалення системи впровадження нових технологій.
Що стосується практичного впровадження технологій вогнезахисту – найважче це вдається у промисловому виробництві. Кожний проєкт має свої особливі складнощі. Характеристики робіт або шаблони, які підходять одному проекту та спрощують його виконання, абсолютно не ефективні в іншому з подібними вимогами і завданнями. Найчастіше проблеми виникають через відсутність кваліфікованих фахівців. У промисловості є свої специфічні підрозділи, які потребують вузькоспеціалізованих організацій з відповідними видами робіт, а їх пошук забирає багато часу.
Стислі терміни проектування робіт з вогнезахисту трохи пригальмовують якісні показники реалізації проекту. Складнощі у всьому процесі створює також відсутність можливості зупинки лінії, яка вже запущена, для додаткового огляду чи лазерного 3D сканування. Великих трудовитрат вимагає розробка розділів проектно-кошторисної документації.
В Україні щороку впроваджується чимало нових вогнезахисних матеріалів, які допомагають будівельній галузі в розвитку та оптимізують вартість вогнезахисту. Наприклад вогнезахист Ammokote є одним з кращих з точки зору технічних характеристик та ціни. Матеріали цієї марки підходять як для металоконструкцій так і для дерева і бетону.
Компанія почала впроваджувати технології вогнезахисту у 2015 році. Їхня інновація заснована на міжнародних стандартах ISO, ДСТУ орієнтована, дійсна в паперовому та цифровому форматах, може інтегруватися в різні класифікатори, забезпечує стабільний код на всіх етапах життєвого циклу. Вона створює спільну мову між всіма учасниками будівельного процесу, дозволяє працювати з міжнародними проектами.
Наша держава продовжує активно створювати умови для забезпечення функціонування якісного будівництва. Нещодавно уряд підтримав проект Закону України щодо правового регулювання застосування сучасних технологій у будівництві.
У Мін’юсті вже прийнято та зареєстровано Порядок застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення при визначенні вартості будівництва; Порядок застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення при визначенні вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво.
Триває обговорення перших редакцій важливих документів, зокрема проекту змін до Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів, низка міжнародних (ISO, IEC) та національних (ДСТУ) стандартів.