Власники приватних будинків та мешканці квартир все частіше починають обладнати своє житло водяними конвекторами. Настінний водяний конвектор та інші подібні агрегати набули широкого поширення завдяки надійній конструкції та високій ефективності обігріву.
Принцип роботи Водяного конвектора опалення
Водяний конвектор - це обігрівач невеликого розміру, який під'єднується до центрального або автономного водяного опалення. Має багато спільних моментів із традиційним радіатором. Так, наприклад, в обох агрегатах теплоносієм виступає рідина, найчастіше це звичайна вода. Головна відмінна риса в принципі роботи приладів:
- радіатор опалення виділяє тепло;
- конвектор розігріває та направляє у приміщення тепле повітря.
Теплообмінником у такому пристрої є нагрівач, який складається з мідної труби, на якій встановлені алюмінієві ребра (для збільшення тепловіддачі). У конструкції передбачені фітинги для підключення труб до опалювальної системи з торця конвектора. Будь-який водяний конвектор знаходиться у прямокутному корпусі з нержавіючої сталі. У верхній частині розташовані грати, а також отвори для забору та відведення повітря, деякі зразки обладнані терморегулятором.
Влаштування водяного конвектора
Водяні конвектори можуть використовуватися як у приватних будинках, квартирах, так і в офісах та виробничих приміщеннях. Така широка сфера застосування обумовлена безліччю плюсів у роботі даних агрегатів:
- Добре прогрівають приміщення за короткий термін.
- Мають високу ефективність.
- Безпечні у використанні.
- Тривалий термін експлуатації – понад 20 років.
- Естетичні, добре впишуться у будь-який інтер'єр.
- Компактні.
- Прості у догляді, достатньо проводити періодичне чищення від пилу.
- Вага їх невелика.
Якщо ви не здійснюватимете належний догляд за водяним конвектором, то на ньому буде накопичуватися багато пилу і природна конвекція рознесе її по всьому приміщенню.
Настінні водяні конвектори монтуються на стіну, така модель є найпоширенішою завдяки компактності та мінімальній товщині. За розміром вони схожі на звичайні батареї. Під вікна, що мають низькі підвіконня, монтуються мініатюрні моделі, а для звичайних підвіконь підходять високі зразки. Повсюдно застосовують для обігріву різних приміщень: квартир, офісів, підприємств, торгових залів магазинів і т.д. Вони не займають багато місця та забезпечують практично непомітну циркуляцію повітря. Для дизайнерських інтер'єрів ви зможете знайти хороший варіант, т.к. виробники випускають пристрої з декоративним оздобленням.