Багато студентів, зокрема й українців, обирають навчання за кордоном. Перед вступом слід уважно вивчити всі аспекти. Наприклад, за посиланням https://up-study.ua/uk/universities/varshava-universitet-sivitas-collegium-civitas є детальна інформація про університет Collegium Civitas.

Він заснований 1997 року і розташований у Варшаві, пропонує абітурієнтам безкоштовні курси з вивчення польської мови та допомогу в підборі комфортного житла. Однією з переваг є доступна вартість вищої освіти в Польщі, якщо порівнювати з іншими європейськими країнами.

Огляд важливих аспектів підготовки

Рекомендації студентам, які планують вступати до польських ВНЗ:

  • вивчення польської/англійської мови перед вступом;
  • вибір затребуваного напряму (факультету/спеціальності);
  • вибір університету з урахуванням низки факторів;
  • збір документів та оформлення студентської візи;
  • проходження медичного огляду;
  • вивчення культурних та історичних традицій Польщі тощо.

У Польщі діє Болонська система, а навчання польською або англійською. Тому іноземним абітурієнтам потрібно знати одну з цих мов та підтвердити знання сертифікатом.

Також варто вивчити сучасний ринок праці та відповідально поставитися до вибору майбутньої професії. Це може бути затребувана спеціальність у сфері туризму, економіки, міжнародних відносин, внутрішньої безпеки тощо.

Оформлення студентської візи може зайняти до двох місяців, тому слід заздалегідь про це подбати. Вона видається на рік і дає право на навчання та проживання в Польщі іноземцям.

Рекомендується пройти медичне обстеження у своїй країні та отримати довідку про стан здоров'я. Це пов'язано з тим, що в Польщі досить дорога медицина, особливо стоматологічні послуги. 

Корисні поради та стратегії

Корисним буде заздалегідь подумати і про місце проживання. Це може бути кімната в гуртожитку при університеті або оренда квартири. У разі оренди квартири варто врахувати, що це дорожче, ніж проживання в гуртожитку, і знадобиться більше часу та матеріальних витрат на дорогу до університету. 

Є способи заощадити на оплаті навчання в Польщі іноземним студентам. Це може бути гарантована знижка (у разі вступу від центру польської освіти), грант або стипендія за умови успішного складання сесії. 

Підготовка до культурного та мовного середовища

Мовна підготовка для іноземних студентів - важливий етап перед вступом. Тому їм рекомендують відвідувати мовні курси з вивчення польської або англійської мови. 

Це допоможе їм швидше адаптуватися в новій країні та краще засвоїти освітню програму. Варто зазначити, що надання сертифіката про володіння іноземною мовою - обов'язковий документ для іноземних абітурієнтів під час вступу.