Багато людей відчувають безсоння. Цей поширений розлад сну може ускладнювати процес засинання та ставати причиною відчуття розбитості вранці. Необхідна кількість сну визначається індивідуально, втім рекомендована норма складає не менше семи годин на добу. Варто розуміти, що нічний відпочинок впливає на якість життя. Саме тому дуже важливо вжити всі ймовірні заходи для покращення сну.

Медитуйте

Медитація має позитивний вплив на якість сну. Вона дозволяє розслабитися, знизити рівень стресу. Завдяки медитації кожен нас може стати більш уважним до своїх думок та емоцій, щоб контролювати їх та зменшити занепокоєння. Загалом така практика допомагає заспокоїти розум, знизити активність думок та налаштуватись на подальший відпочинок.

Медитація сприяє фізичній релаксації, завдяки чому розслабляються м’язи. Крім того, вона допомагає знизити рівень тривожності та налаштувати глибоке дихання, яке заспокоює нервову систему.

Загалом медитація зменшує стрес, покращує концентрацію та підвищує імунітет. Рекомендується хоча б 15 хвилин на день приділяти такій практиці, адже це позитивно впливає на самопочуття.

Займіться йогою

Йога є корисним заняттям, яке покращує якість сну. Чимало практик спрямовані саме на релаксацію тіла та розуму, а велика кількість поз дозволяє заспокоїти нервову систему. Виконання асан сприяє підтримці загального фізичного здоров’я, а вправи передбачають різні техніки дихання, щоб заспокоїти розум, знизити рівень стресу та покращити якість сну.

Йога регулює гормональний баланс, в тому числі й мелатонін, який має вплив на циркадний ритм та сон. Регулярна практика йоги покращує процес засинання та прокидання без шкоди для здоров’я.

Виконуйте фізичні вправи

Активність зміцнює загальний стан здоров’я, а також покращує настрій, забезпечує організм енергією та покращує сон. Щонайменше 150 хвилин активності на тиждень достатньо, щоб підтримувати чудове самопочуття, а також позбутися безсоння.

Рекомендується щодня займатися помірними фізичними вправами протягом 20 хвилин на день. За бажанням можна додати й силові тренування декілька разів на тиждень. Найголовніша умова — знайти заняття, яке дійсно буде вам до душі.

Масаж

Численні дослідження довели, що масаж є корисним для людей з безсонням, адже він зменшує тривогу та напруженість. Найкращим рішенням є звернення до професійних масажистів. Втім цілком можна займатись і самомасажем. Додатково можна використовувати різноманітні розслаблюючі масажні олії, які покращують ефективність процедури.

Аромотерапія

Вона по праву вважається одним з найефективніших методів покращення сну. Деякі ароматичні речовини розслабляють тіло та розум, зменшують рівень стресу та тривожності. Аромотерапія сприяє глибокому сну та полегшенню прокидання вранці. Особливу увагу слід звернути на такі популярні ефірні олії:

  • лаванда — сприяє розслабленню та заспокоєнню;
  • чайне дерево — сприяє релаксації;
  • вербена лимонна — заспокоює та покращує засинання;
  • ромашка — релаксація та покращення засинання.

Вживайте харчові добавки

Вони покращують якість сну та сприяють забезпеченню організму необхідними поживними речовинами. Особливої уваги заслуговують:

  • мелатонін — гормон, який регулює циркадний ритм та сон. Його вживання полегшує процес засинання;
  • 5-HTP (Гідрокситриптофан) від Now Foods — сприяє збільшенню рівня серотоніну, завдяки чому зменшується тривожність, поліпшується емоційний стан. Крім того, ця амінокислота покращує сон та скорочує час, необхідний для засинання;
  • магній — сприяє розслабленню м’язів та релаксації;
  • вітаміни групи В — корисні для нормалізації сну, оскільки впливають на виробництво мелатоніну та серотоніну.

Приймайте теплу ванну

Перед сном дуже корисним буде прийом ванни. Така процедура сприяє розслабленню м’язів. Це досить корисно: особливо в тих випадках, коли біль дошкуляє засинанню. Прийом ванни дозволяє розслабити тіло та заспокоїти нервову систему. Крім того тепла вода розширює судини, завдяки чому покращується кровопостачання.

Прослуховуйте спокійну музику

Вона сприяє заспокоєнню розуму, знижує рівень стресу та тривожності. Музика створює спокійне середовище, яке позитивно впливає на процес засинання. Рекомендується обирати релаксуючі мелодії та вмикати їх на невеликій гучності.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я