APcAC_6v7AK9qq_MQISl32MDiMHxtdZz1PBlgkWT6J_65uMd1X3OJHDdsStE-bWwIAciq8iQ1IpBHmGZ_CPr6q87_-zyoD0aCq5o5VMOyMkWRlGayOVAR2KUjAcysVd34levvmwANicAhN5BrG8vRpgVfzXVJwulnkx1PRraQfun0zoNN3ApgVAmNQ

Централізоване постачання електроенергії іноді дає збої. Це може бути пов’язано з погодними умовами, з перевантаженнями чи аваріями на лініях, а також з ремонтними та профілактичними роботами. І хоча аварійне відключення – це раптове явище, на яке ніхто не може вплинути, завчасно підготуватися до нього все ж можливо.

Найкраща альтернатива електриці в мережі – генератор, в основі конструкції якого лежить двигун внутрішнього згорання. Саме він визначає продуктивність пристрою, його термін експлуатації та розмір.

Дизельні та бензинові генератори – основні характеристики

В залежності від виду рідкого палива,  портативні електростанції діляться на бензинові та дизельні.  Кожен із цих типів пристроїв має визначені сфери використання. На великих виробничих підприємствах частіше за все використовують генератори на дизелі, а в побутових умовах – моделі на бензині.

Сучасні виробники пропонують широкий вибір пристроїв обох видів, що дозволяє користувачам обрати саме той варіант, який їм найбільше підходить як по параметрам, так і по ціні. Щоб спростити вам вибір, розглянемо більш детально кожен із видів.

Бензиновий генератор (https://vinur.com.ua/ua/products/gasoline-generators)

Являється найпоширенішим видом генераторів для побутових потреб.  Такий пристрій можна придбати в шумопоглинаючому кожусі або у відкритому варіанті.

Серед основних переваг бензинових генераторів варто відмітити:

  • низький рівень шуму;
  • доступну вартість;
  • в порівнянні з дизельним пристроєм, бензиновий варіант демонструє кращу ефективність при низьких температурах.

До недоліків бензинових генераторів відносяться наступні характеристики:

  • неможливість тривалої роботи без перерв;
  • через досить високу ціну палива, використання такого пристрою стає дорогим задоволенням;
  • моторесурс двигуна не перевищує 4000 годин.

Такі пристрої частіше використовують в якості резерва чи джерела живлення при роботах на виїзді. Вони достатньо легкі, тому їх зручно брати з собою.

Дизель генератор (https://vinur.com.ua/products/diesel-generators)

Це гідна альтернатива бензиновим пристроям.  Вони представлені на ринку як в мобільних версіях, так і в достатньо габаритних розмірах. Менші моделі мають повітряну систему охолодження, стаціонарні – водяну.

До переваг дизельних генераторів відносять:

  • великий моторесурс – може досягати 40 тисяч годин;
  • дизельний двигун не є чутливим до великих навантажень – пристрій може безперервно працювати досить довгий час;
  • більш економно використовують паливо – при значно вищій потужності вони витрачають на 20-30% менше палива, ніж бензинові моделі;

Дизель генератор має лише два суттєві недоліки:

  • високий рівень шуму;
  • досить висока ціна, в порівнянні з пристроями на бензині.

Щоб отримати точну відповідь стосовно того, який генератор обрати, потрібно, перш за все, визначитись, для якої мети він вам потрібен. Пристрій на бензині буде ідеальним варіантом для маленьких будинків з малим споживанням енергії. Його також зручно брати з собою на відпочинок.

Дизельний варіант, як правило, використовують з професійною метою: на будівництві, для роботи в цеху, для постійного електрозабезпечення будинків, магазинів чи лікарень.