Ламінат - сучасне покриття для підлоги, яке стало вкрай популярним в останнє десятиліття. Сучасні види ламінату перевершують за своєю якістю навіть паркетну дошку. Єдиним конкурентом ламінату на ринку покриття для підлоги залишається дошка з масиву деревини. Але ціни на масив настільки високі, що все більше покупців вибирають ламінат, як недорогу та якісну альтернативу дошки для підлоги, при тому, що кольори і текстура ламінату найчастіше максимально точно копіюють малюнок натуральної деревини. Купити ламінат ви можете за посиланням - https://lispromgrup.com/laminat/
Історична довідка: піонером з просування ламінованих підлог на ринок стала шведська фірма PERSTORF, яка в 1977 році, шукаючи схеми збуту ламінованих панелей для кухонних гарнітурів, придумала переробляти їх в підлогове покриття. Нововведення мало колосальний успіх.
Назва походить від англійської «laminate» і означає «шаруватий матеріал», оскільки ламінат є багатошаровими листами (товщиною 6-12 мм, довжиною 100-240 см і шириною близько 20 см). Давайте одразу уточнимо! Ламінат - це не пракетна дошка і не дошка для підлоги з масиву деревини, це відокремлений вид підлогових покриттів, який, в силу попиту, найчастіше випускається у вигляді паркетної дошки або у вигляді дошки з масиву деревини.
Розглянемо докладніше, із чого складається ламінат.
Верхній шар (оверлей) - тонка надміцна плівка із синтетичних смол, акрилової або меламінової, найчастіше меламінової, оскільки вона менш схильна до зносу. Фінішний шар захищає всю панель, а найголовніше, декоративний малюнок від зносу. Залежно від якості цього верхнього шару ламінату надається той чи інший клас зносостійкості. Оверлей може зробити панель ламінату матовою, з легким глянцем або повністю глянсовою. Наявність глянця залежить від графічних добавок до меламінового шару, такий ламінат ще називають "діамантовим".
Наступний шар - декоративний малюнок , тобто та картинка, на яку ми в першу чергу дивимося, оскільки вона визначає колір, структуру, а значить і наш вибір у покупці того чи іншого "декору". Варто зауважити, що ламінат не обов'язково має бути "під дерево". Дерев'яний малюнок визначає попит покупців, які хочуть бачити на підлозі дерево або хоча б панелі, які виглядають як дерево, в даному випадку ламінат з деревним декором та структурою.
Також поширені кольори та структура ламінату "під камінь" або частіше "під плитку". Такий ламінат навіть має рельєф, як у плитки, панель повторює всі контури стиків плитки.
Існують інші малюнки ламінату, зокрема, ламінат може бути абсолютно білим або червоним, з малюнком у вигляді слоників, у вигляді яскравих карт місцевості, у вигляді листів заліза і т.д. Але ці види підлог зустрічаються все ще не часто.
Третій – основний несучий шар – ДВП (деревноволокниста плита) або ДСП (деревностружкова плита) дуже високого ступеня міцності. Його призначення – надати міцність, жорсткість, постійну форму, здатність протистояти ударам та волозі. Він визначає також товщину готового виробу. Стандарт - товщина панелі 8 мм, але все частіше, покупці вибирають ламінат товщиною 12 мм.
Нижній шар листа ламінату – стабілізуючий – є нерафінованим або просоченим смолами папером або пластиком. Функція цього шару – захист шару ДВП або ДСП від вологи та перешкода зміні форми плити при зміні вологості та температури у приміщенні.
Окрім перерахованих пластів, виробники можуть застосовувати додаткові шари. У смолу верхнього шару можуть бути додані мікрочастинки корунду або діоксиду алюмінію для збільшення міцності та антистатик, щоб поверхня не притягувала пил. Ламінат може бути додатково спресований, щоб готовий виріб набув рельєфної форми.
У процесі виробництва всі шари щільно з'єднуються один з одним за однією з двох технологій: високого тиску ламінат (HDL) і низького (прямого) тиску (DLP). При технології HDL верхні шари – кілька шарів плівок та декоративний шар – з'єднуються разом під впливом високої температури та преса, потім пресуються з основою та оборотним листом. За технологією DLP один шар високоміцної плівки та декоративний шар в одну стадію пресуються з основою ДВП або ДСП та оборотним листом.
Ламінат із замковою системою має масу переваг перед покриттям для підлоги, які необхідно приклеювати. Перш за все ви виграєте час монтажу, як тільки зроблено укладання, по підлозі можна ходити. Таку підлогу легко демонтувати та перенести в інше місце. Легко замінювати дошки, що вийшли з ладу. Якщо ви вибираєте ламінат без фаски, то в готовому підлоговому покритті практично відсутні щілини, що робить вашу підлогу більш стійкою до вологи.
Здавалося б плюсів безліч. Але чи є мінуси та недоліки? Їх небагато, але вони є. Найголовніший мінус у ламінату полягає в тому, що його необхідно монтувати на абсолютно рівній основі, а це означає, що часто потрібна додаткова підготовка чорнової підлоги. Ви не зможете змонтувати ламіновану підлогу на старій дерев'яній "гуляючій" підставі. Але, якщо ви підготували чорнову підлогу правильно, ваше нове красиве надстійке покриття, що ламінує, буде радувати вас довгі роки.
І ще один недолік - поверхню ламінату неможливо полагодити, якщо з якоїсь причини панель зіпсована, ремонту вона не підлягає, її простіше замінити на нову. У таких випадках варто купити ламінат із запасом.
Наостанок варто зазначити, що Торгова мережа #ZAVOD PARKETU дає можливість своїм клієнтам купити паркетну дошку у Львові та області за найдоступнішими цінами. До того ж ми проводимо постійні акції, розпродаж ламінату та паркетної дошки. Більш детально з асортиментом і пропозиціями ви можете ознайомитись тут.