На яких вагах зважувати піддони

У логістичних процесах багатьох компаній незамінним є таке обладнання для зберігання та переміщення товарів як піддони. Для оптимізації зважування продукції, розміщеної на піддонах, варто купити палетні ваги, які дозволять зробити цей процес максимально зручним та ефективним.

 

Для чого потрібне зважування піддонів?

Для контролю та обліку продукції, розміщеної на палетах, а також контролю переміщення продукції необхідно здійснювати зважування цієї продукції.

Зважування палет слід здійснювати з наступних причин:

  • За допомогою палетних ваг легко та зручно здійснювати контроль вантажу на різних етапах підготовки продукції,
  • Зважування піддонів дозволяє аналізувати дані товарів на них, при необхідності – маркувати їх для більш швидкого обліку та пошуку на складі
  • За допомогою реєстрації ваги можна усунути помилки, допущені через невідповідність відвантаженої продукції заданим показанням
  • Зважування піддонів дає можливість оперативно виявляти та усувати будь-які неточності, пов'язані з інформацією про продукцію на палеті.

Обов'язкове зважування піддонів допоможе скоротити логістичні похибки, отримані в результаті некомплектних поставок, а також мінімізує додаткові витрати, що позитивно позначиться на прибутку організації.

Вибір ваг для палет

Основними факторами при виборі палетних ваг є товар, який буде розташований на піддонах, що зважуються, а також умови експлуатації ваг. Давайте розберемося, що потрібно враховувати, вибираючи ідеальні ваги для вашого складу?

  • Індикатор ваги може мати рідкокристалічний або світлодіодний екран. Зображення на рідкокристалічному буде краще видно, якщо блікуватиме сонячне світло, зате при поганому освітленні цифри на світлодіодному дисплеї будуть більш читабельними
  • Клавіатура на індикаторі повинна бути зручною у використанні, навіть якщо робітники натискатимуть кравіші руками в рукавичках. Тому бажано, щоб клавіші мали великий розмір та легкий хід. Для забруднених або запилених приміщень рекомендується використовувати прилади з герметичною мембранною клавіатурою.
  • Розміри конструкції повинні відповідати обладнанню, за допомогою якого на вашому підприємстві здійснюється транспортування палет. Відстань між лижами ваг має бути такою, щоб вила вилкового навантажувача або рокли легко входили між ними, і навантаження палети на ваги відбувалося максимально зручно.
  • Максимальна вантажопідйомність ваг має дуже важливе рішення, оскільки, навантаживши ваги вище за неї, тензометричні датчики можуть деформуватися, а це призведе навіть не до поломки ваг, а до «мовчазного» обману. Це коли ваги виглядають цілком працездатними, а через деформацію тензодатчиків починають видавати неправдиві свідчення ваги. Щоб убезпечити себе від цього, по-перше, обов'язково враховуйте граничне навантаження на ваги, а по-друге, звертайте увагу на добротніші конструкції, які, як правило, витримують навантаження до 25% без шкоди для платформи та датчиків.
  • Для отримання точних показань платформні ваги повинні розташовуватися на абсолютно горизонтальній поверхні. Якщо ж поверхня, на якій планується їх використання, має нерівності, потрібно обов'язково підбирати моделі з ніжками, що регулюються. Регулювати їх необхідно після кожного переміщення ваги.
  • Залежно від умов, де ви плануєте експлуатувати вагове обладнання, потрібно підбирати правильну комплектацію. Для використання ваг усередині сухого складу достатньо вибрати платформу з пофарбованої сталі та пластиковий індикатор, тензодатчики – зі сталі або алюмінію. Для сирих приміщень, холодильників, а також для використання просто неба варто вибрати повністю нержавіюче виконання ваг. Такі прилади можна мити за допомогою агресивної хімії та під великим тиском, і це їм не зашкодить. Залежно від конкретного вашого місця використання, можна підбирати комбіновані моделі: наприклад, платформа ваг знаходиться в холодильнику або на вулиці, а прилад підключений до них по Bluetooth і знаходиться в сухому приміщенні, тоді платформу та датчики можна вибрати нержавіючу, а прилад – із пластику .

Яку б продукцію на піддонах ви не зважували, навряд чи вам вдасться здійснювати її облік на складі без допомоги ваг. Підійшовши обдумано до їх вибору перед купівлею, ви придбаєте собі надійного помічника і позбавите себе від цілого ряду неприємностей, з якими можна зіткнутися, купивши перший виріб, що підходить за ціною. Робіть вибір на перспективу і нехай ці перспективи будуть вас тільки тішити!