Ви коли-небудь задавалися питанням, чому ми пишемо синіми ручками, а не чорним чорнилом? Знайти відповідь на це питання виявилося не так уже й просто. Існує багато цікавих теорій, згідно з якими в школі використовується виключно синя паста. Ми вирішили копнути глибше і розібратися, чому ручки з синьою пастою — найважливіший атрибут кожного учня. Отже, синя чи чорна ручка: у чому відмінності та яку вибрати?

Чому ми пишемо ручками з синім чорнилом: основні версії

Існує багато припущень щодо цього. Єдине, у чому сходяться думки людей — це багаторічна традиція, яку ми наслідуємо рік за роком. Ось кілька цікавих версій:

  • Синє чорнило для кулькової ручки було найпоширенішим за радянських часів через свою дешевизну.
  • Значення має склад чорнила: сині не вигоряють, тоді як чорні вигорають у жовтий.
  • Темні фарби найкраще контрастують із білим аркушем паперу, але якщо чорний створює надто сильний контраст, то синій найбільш комфортний для очей. Від нейтрального індигового кольору не втомлюються очі, тому не псується зір. Це дуже важливо з огляду на те, що діти щодня пишуть у школі, а потім виконують домашні завдання.
  • Коли почалося масове виробництво кулькових ручок, доступним був лише один колір чорнила. Звідси й пішла традиція писати у школі синьою пастою.
  • Текст, написаний синім кольором, зручніше перевіряти вчителям навіть якщо у дитини поганий почерк.
  • Цей колір не тільки заспокійливо впливає на очі людини, а й сприяє запам'ятовуванню інформації.
  • Синю пасту легше стерти гумкою, від чорної залишається темна пляма, а червоні є найстійкішими.
  • Цей колір також асоціюється з продуктивністю. Він допомагає інтелектуальному та творчому мисленню.

Чому в школі можна писати лише синьою ручкою, а не чорною?

Кулькова ручка з синім чорнилом вважається загальноприйнятим стандартом, тому що вона найбільш комфортна для тривалого листа. Її добре видно в зошитах будь-якої розлінування, не напружує очі, не псує зір, заспокійливо впливає на нервову систему і сприяє запам'ятовуванню інформації. До того ж, індиговий колір ручки не вигоряє в порівнянні з конкурентом. Він зручний для вчителів, яким щодня доводиться перевіряти кілька десятків зошитів. З іншого боку, чорний колір створює надто яскравий контраст, від якого болять очі. Згідно з дослідженням, очі людини втомлюються більше від читання рукопису чорного кольору, ніж синього.

Думка поліграфістів підтверджує вище сказане. Ось що кажуть працівники поліграфії: до дитячої літератури висуваються високі вимоги. Папір у дитячих книжках не повинен бути надто білим, тому що надрукований текст створює сильний контраст і шкодить очам. Саме з цих міркувань у школі учні пишуть саме синім чорнилом, а не чорним.

Якщо синє чорнило ефективне у навчанні, чому у підручниках чорний шрифт?

Це не менш популярне питання, яке заслуговує на розгорнуту відповідь. Причина проста економія. Друк чорним шрифтом вимагає лише однієї фарби, тоді як для отримання синіх чорнил потрібно змішати дві фарби – блакитну та чорну.

Але все ж таки не можна заперечувати, що чорний колір на білому тлі створює кращий контраст. І якщо синє чорнило краще сприймається очима, то чому на сайтах не використовують шрифт цього ж кольору? Рукописний текст почерк людини і друковані літери ідеальної форми, розташовані на правильній відстані один від одного – дві великі різниці. Якщо людина з поганим почерком писатиме чорною пастою, текст незручно читатиметься, що призведе до зайвої напруги очей. Рукописний лист краще сприймається, коли написано синьою пастою.

Однак багато людей все ж таки схиляються до думки, що сині гельові ручки в школі — це традиція, якої ми дотримуємося довгі роки. Просто встановлений багаторічний стандарт. В університеті чи офісі Ви можете писати будь-якою пастою — ці два кольори найкраще підходять для письма та зручності читання рукописного тексту. Заголовки краще виділяти іншими відтінками, тому що структурований текст з кольоровими блоками краще сприймається і запам'ятовується.

А як щодо фіолетової пасти? Багато хто використовував у школі саме її. Рукопис фіолетовим кольором із роками сильно затирається. Документи чи конспекти прочитати за кілька років досить важко, а тому такі пасти навіть не беруть участь у протистоянні кольорів.

Коли використовувати синю ручку

Ручка з синім чорнилом необхідна для заповнення бланків та підписання документів. Причина проста: цей колір складніше підробити. За часів першокласної цифрової техніки та кращих принтерів майже неможливо відрізнити оригінальний документ від копії, якщо на ньому стоїть підпис чорним чорнилом. Легко відрізняти справжню документацію від ксерокопій допомагає синя ручка. Цей момент особливо важливий у професійній сфері під час роботи з договорами, банківськими чеками та контрактами, де важлива безпека. Підпис блакитною ручкою вбереже вас від махінацій. Що стосується повсякденного офісного життя, то великої різниці між пастами немає, все залежить від Ваших особистих уподобань, задовольнити які завжди зможете в інтернет-магазині «Універсалторгсервіс».