На Львівщину переїхали 147 підприємств з інших регіонів. 90 з них уже запрацювали. Найчастіше це компанії, які спеціалізуються на торгівлі, легкій промисловості, машинобудуванні, металообробці та харчовій промисловості.

«Вони створили 4420 робочих місць. Найчастіше обирають Львівський, Стрийський, Дрогобицький та Червоноградський райони. Зазвичай це підприємства з Київської, Харківської, Одеської та Запорізької областей. Є і такі, які через відсутність бойових дій, хочуть вже повертатися. Це 14 компаній, які до повномасштабної війни працювали переважно у Київській та Харківській областях», – зазначив очільник Львівської ОВА Максим Козицький.

Щодо програми підтримки бізнесу на час воєнного стану, яку розробили у Львівській ОВА: отримали 7 заявок на фінансову допомогу від релокованих підприємств і 26 заявок від виробничих підприємств Львівської області на фінансову підтримку на закупівлю обладнання.

«Наше завдання – зробити усе, щоб люди тут знайшли роботу, діти мали можливості для навчання. Для цього ми почали програму релокації підприємств, а також дистанційного навчання для школярів. Держава зараз об’єднана одною метою. Ми зі свого боку маємо зробити усе, щоб люди залишались в Україні», – додав Максим Козицький.

Нагадаємо, що Львівська ОВА підготувала програму підтримки бізнесу на час воєнного стану. Програма розрахована як допоміжний інструмент до тих ініціатив, які уже запроваджує держава в частині зменшення податкового навантаження, безвідсоткових кредитів тощо.

Так, в межах Програми безповоротну фінансову допомогу у сумі 100 тис грн можуть отримати релоковані підприємства. Головна умова участі – їхня реєстрація на території Львівської області. Також підприємство отримає додаткових 100 тис грн, якщо створить не менше 20 нових робочих місць під час воєнного стану на момент подачі заявки.