З часом будь-який предмет, навіть той, що не використовується у повсякденному житті, втрачає свої властивості. Щоб нагрудні знаки, медалі, бізнес-нагороди чи значки завжди мали гарний вигляд, варто прискіпливо доглядати за виробами та забезпечити їм належне зберігання.
Правила догляду та особливості зберігання
Спортивні нагороди, медалі за досягнення у науці чи ордени за захист держави можуть бути виготовлені різними способами. Від типу матеріалу та обраного методу залежать характеристики готової продукції, її зовнішній вигляд та умови зберігання. Звичайно, при виготовленні нагород використовують найкращі матеріали, які мають довгий час залишатися бездоганними.
Задля того, щоб зберегти нагороди у найкращому стані, фахівці рекомендують дотримуватися 2-ох простих наступних правил догляду та зберігання:
- Кладіть спортивні чи культурні нагороди, медалі, ордени чи значки у спеціальні кейси. Ховаючи вироби якомога далі від сонячних променів у закритих шухлядах є можливість забезпечити однакову температуру та належну вологість.
- Придбайте для кожного виробу окремий бокс. Найкращим сховищем стане шкатулка з м'яким внутрішнім наповнювачем. Це мінімізує появу подряпин на штампованих та литих виробах, а також допоможе зберегти вироби з акрилу чи відзнаки з дорогоцінним камінням.
Варто зазначити, що деякі медалі, наприклад, бізнес-нагороди чи культурні нагороди володарі не хочуть тримати у таємному місці. Неналежне зберігання призводить до псування частин виробу, вигорання кольорів тканини на орденських стрічках військових нагород. Досить часто від сонячного світла починають тьмяніти й металеві частини виробів.
Бездоганний вигляд будь-які нагрудні знаки, медалі або значки будуть мати за умови правильного догляду. Очищення певним чином залежатиме від характеристик матеріалів, з яких створені нагороди. Рекомендації фахівців дуже прості:
- Час від часу протирати нагороди чи значки м’якою вологою серветкою. Для миття можна використовувати мильний розчин. Не варто занурювати металеві елементи у воду повністю, бо це може спричинити псування малюнку, наприклад, виготовленого карбуванням. Попри те, що нагороди з металу (в тому числі дорогоцінного) дуже стійкі до факторів зовнішнього впливу, варто уникати використання абразивних чи хімічних засобів для очищення, які можуть пошкодити покриття чи подряпати емалеве покриття.
- Не слід торкатися нагород незахищеними руками. Зменшити ризик потенційного пошкодження покриття можливо за умови використання м’яких рукавичок з нетоксичних матеріалів.
- Для видалення пилу та бруду з нагрудних знаків та медалей можна використовувати м'яку ганчірку або спеціальну ганчірку для прикрас. При протиранні поверхні треба уникати сильного тертя. Для емалевих нагрудних знаків або значків можна використовувати м'яку щітку.
Найбільш стійкими до всіляких зовнішніх факторів є вироби з золота чи екземпляри, покриті ним. Найпоширенішою проблемою для нагород з бронзи, міді або срібла є поява окиснення чи корозії, що є наслідком контакту виробу з вологою (включаючи знаходження у приміщені за високою вологістю повітря).
Значки та вироби, що мають елементи, покриті кольоровим емалевим шаром, можуть втратити свій вигляд при контакті з розчинниками або агресивними хімічними речовинами. Для нагрудних знаків або медалей, інкрустованих натуральним дорогоцінним камінням, небезпечними є падіння з висоти та контакт з грубими поверхнями.
Відновлення та реставрація
Серед рекомендацій фахівців значаться регулярні перевірки стану виробів, що мають певну цінність. При виявленні псування нагрудних знаків, медалей чи спортивних нагород не варто намагатися виправити ситуацію самотужки. Повернути гарний зовнішній вигляд пошкодженим нагородам можуть лише спеціалісти.
Навіть невеличкі подряпини, тріщини чи відлущення фарби потребують звернення до майстрів з реставрації. Спроби самостійного відновлення чи ремонту, без досвіду, відповідних навичок та знань тільки погіршать ситуацію.
Нагороди, що виготовлені з дотриманням технології, збережуть свій вигляд на довгі роки. Якісні культурні нагороди та інші вироби, наприклад, військові нагороди, бізнес-нагороди та значки пропонуємо замовити у компанії «Герольдмайстер», що протягом декількох десятиліть виготовляє та реалізує відзнаки різного типу та формату.