Сьогодні, 25 жовтня, очільник Львівської ОВА відповів на ключові питання директорів та власників 100 ІТ Компаній – вони готують безпекові плани для продовження ведення бізнесу в умовах війни.
Зокрема, Максим Козицький розповів про графіки обмежень, які запроваджують, щоб збалансувати споживання та генерування електроенергії в енергосистемі України.
«Цей період для Львівщини є складним – можуть бути проблеми з постачанням електроенергії, газу та води через ураження стратегічних об’єктів. Ми намагаємося не відключати електрику якнайдовше. Якщо нам вдасться економити, то ми й далі будемо локально корелювати цей процес.
Проте, аналізуючи графіки споживання, можу зазначити, що жителі Львівської області інертно ставляться до того, що треба зменшити використання. Зараз це проблема, адже є два варіанти розвитку подій: або ми свідомо економимо, або впроваджуємо аварійні відключення», – підкреслив Максим Козицький.
За його словами, в області планують відключати від постачання певні об’єкти на 2 години по категорійності, ці заходи не оминуть майже жодну сферу. Зокрема, діяльність підприємств, яким зараз пропонують працювати в 3 зміну, щоб видавати їм повну потужність електроенергії.
За словами очільника області, на Львівщині провели перевірку 58 закладів охорони здоров’я області на наявність резервних джерел живлення. Можна констатувати, що заклади охорони здоров’я готові до роботи в автономному режимі та забезпечені паливом.
Також очільник ЛОВА наголосив, що у Львівській області розгортають пункти обігріву – за цей час обладнали вже 130 стаціонарних пунктів.
«Головне управління ДСНС України у Львівській області та 2 СЦШР ДСНС України загалом може встановити 40 таких пунктів на базі наметів різного типу із розміщенням 445 ліжкомісць або 1000 сидячих місць.
Також, у листопаді донорські організації передадуть рятувальникам Львівщини ще 38 пневмокаркасних надувних наметів, які можна буде використати як мобільні пункти обігріву. До регіонального резерву матеріально-технічних ресурсів закупили 27 дизельних теплових гармати прямого нагріву різної потужності – ми активно готуємося до зимового періоду», – повідомив Максим Козицький.
Він також зазначив, що практично всі підприємства водопровідно-каналізаційного господарства області забезпечені автономними джерелами живлення. Львівська ОВА проводить роботи з органами місцевого самоврядування щодо закупівлі ще 47 генераторів, потужністю від 15 кВт до 800 кВт.
Зі свого боку представники ІТ Кластера подякували Львівській ОВА за підтримку бізнесу у непростий час та за впровадження усіх заходів для стабілізації електро-,тепло- і водопостачання в області.