Детективи Бюро економічної безпеки отримали дозвіл суду на обшук приміщення, слідчі дії тривають вже декілька діб.
На Львівщині виявили підпільний склад з товарами, які мають ознаки гуманітарних вантажів.
Про це сьогодні, 25 квітня, на брифінгу розповів перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.
«Завдяки роботі територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області щодо виявлення можливих ознак економічних злочинів, в тому числі при нелегальному ввезенні товарів на територію України, виявили склад із товарами, які містять ознаки гуманітарних вантажів.
Відповідно до інформації БЕБ, мова йде не про один десяток найменувань товарів і не про один десяток палет з товарами, які зберігаються на цьому складі.
Якщо слідство встановить, що ці товари є саме гуманітарними вантажами, то в умовах воєнного стану – це вже точно не про економіку, а відверте мародерство. Принципова позиція Львівської ОВА – винні повинні бути покарані, а все те, що незаконно ввезено на територію України як гуманітарний вантаж, невідкладно має бути передано для потреб ЗСУ та цивільного населення в тих областях, які найбільш постраждали від жахіть війни», – зазначив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.
Він додав, що виявлення складу – це один з перших реальних результатів роботи аналізу ризиків економічної безпеки, про що на початку квітня був підписаний Меморандум між ДПС, правоохоронними органами і Львівської ОВА.
«Щиро переконаний, що спільними зусиллями, зокрема у співпраці з громадськістю, ми і надалі зможемо ефективно протидіяти економічній злочинності у Львівській області», – додав перший заступник.
Як зазначив в.о. керівника Територіального управління БЕБ у Львівській області Валерій Тацієнко, площа складів, заповнених товарами гуманітарної допомоги невстановленого походження, становить 1600 кв. м.
Детективи БЕБ отримали дозвіл суду на обшук приміщення, відтак слідчі дії тривають вже четверту добу. Працівники БЕБ описують виявлений товар, класифікують його, встановлюють походження. З поміж виявлених товарів: харчові продукти, дитячі товари, постільна білизна, ковдри, засоби гігієни, побутова хімія, одяг – всього біля тисячі піддонів.
«Зараз ми з’ясовуємо, як ці товари потрапили на територію України, чому не були розподілені, та перевіряємо інформацію про можливий продаж гуманітарної допомоги», – розповів Валерій Тацієнко.
Детективи БЕБ встановлюють коло осіб, задіяних у ввезені та складуванні гуманітарної допомоги. Адже, щоб завезти цей вантаж, знадобилося приблизно 60 вантажівок-фур та такі переміщення не могли залишитися непомітними.