Вартість «квитка» для чоловіків призовного віку, які мали намір сховатися  від мобілізації до ЗСУ в період дії воєнного стану, коливався від 5500 до 6500 доларів США. 
 
Викрили нелегальні канали переправлення чоловіків через державний кордон до країн ЄС оперативники  управління стратегічних розслідувань у Львівській області та слідчі поліції області.

21-22 квітня поліцейські затримали двох осіб, які налагодили функціонування злочинних схем. В обох випадках чоловікам оформлювали документи, які надавали їм формальні підставити залишити країну. 
 
Так, відповідно до першої схеми чоловіків оформлювали другим водієм мікроавтобусу підприємства, що здійснює пасажирські перевезення та займається перевезенням гуманітарної допомоги з-за кордону, до другої – оформлювали документи про волонтерську діяльність з правом виїзду за кордон. За такий папірець охочі уникнути мобілізацію сплачували від 5500 до 6500 доларів США. 

Зловмисників було затримано у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. За процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури затриманим особам повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.
 
Заходи з викриття проводилися за участю співробітників  ДПС України.

За скоєне підозрюваним може загрожувати до 9-ти років ув’язнення.