Ще 10 шкільних автобусів сьогодні, 23 листопада, передали для потреб громад області. Зокрема, автобуси вирушили до міст Хирів, Ходорів, Судова Вишня, Тростянець, селища Славсько і села Стрілки – по одному автобусу, а також 4 автобуси отримала Дрогобицька громада.

Ключі і документи сьогодні представникам громад вручив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

«Завдяки надійному захисті на фронті діти у Львівській області, зокрема, можуть відвідувати школу, тому ми прагнули забезпечити їм всі можливості для того, щоб було довезення на навчання, щоб вони могли вчитися, перебували серед однолітків, розвиватися. Дякуємо усім громадам, які долучилися до співфінансування і виділили кошти з місцевих бюджетів на придбання автобусів», – зазначив Іван Собко.

Новий транспорт замінить ті «Школярики», які передали на потреби Збройних Сил, а також ті, у яких завершується термін експлуатації. Автобуси виготовили на Черкаському автобусному заводі. Кожен автобус розрахований на 30 пасажирів.

Нагадаємо, «Школярики» закупили коштом співфінансування освітньої субвенції з державного бюджету, обласного бюджету та коштів територіальних громад. Так, цьогоріч Львівська ОВА за вказані кошти закупила 70 автобусів, 57 з яких (враховуючи сьогоднішню передачу) вже отримали громади та окремі навчальні заклади області. Минулого року вдалося закупити 126 автобусів. 

Провести такі закупівлі стало можливим завдяки тому, що минулого року Львівська ОВА запропонувала проєкт зі співфінансування закупівлі автобусів у співпраці з бюджетами громад. На звернення Львівської ОВА Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови №590, що дозволило виділити кошти. 

Як повідомив директор департаменту дорожнього господарства ЛОВА Орест Шуліковський, до кінця року планують передати вже усі 70 автобусів.