Львів - один з перших зазнав масштабного обстрілу по енергетичній системі на початку жовтня. Через завдані руйнування й нестабільну енергетичну ситуацію по всій країні, місцева влада обережно підходить до початку опалювального сезону. Прості рекомендації допоможуть не замерзнути у власній оселі та зберегти тепло на випадок екстрених відключень.
Забезпечте вільне розповсюдження тепла
Зніміть захисні та декоративні екрани з радіаторів, приберіть всі зайві речі від батареї: меблі, штори, сушарки для одягу тощо. Вони поглинають тепло та стримують його рух вглиб кімнати.
Локалізуйте обігрів
Закривайте міжкімнатні двері, аби не давати теплу розосереджуватись по всіх приміщеннях й сконцентрувати його в одній кімнаті, де знаходитесь найчастіше. З цією ж метою встановіть терморегулятори на радіатори та розмістіть додаткові обігрівачі в одній кімнаті. Вдалим вибором стане масляний обігрівач у Львові, оскільки завдяки розігрітому маслу він утримуватиме температуру ще деякий час навіть після відключення електроенергії.
Перевірте всі вікна та двері
Через нещільне прилягання дверей та щілини між рамами та стінами тепле повітря висковзує назовні. Найліпше - замінити старі дерев'яні вікна та розхитані двері на металопластикові чи аналоги. За відсутності можливості скористайтесь герметиком, термоізоляційним скотчем чи клейким поролоновим ущільнювачем. Об'єднайте зусилля з сусідами та проведіть аналогічні заходи у під'їзді.
Закрийте вентиляційні отвори
Через постійно відкриті вентиляційні отвори з квартири виходить тепле та заходить холодне повітря з вулиці. Повністю заклеювати душники не варто, оскільки вони забезпечують приплив свіжого повітря та запобігають розвитку плісняви. Проте можна закрити їх вентиляційними решітками, в тому числі регульованим.
Спрямуйте тепло з батарей
Розмістіть на стіні за радіатором фольговані утеплювачі чи тепловідбивні екрани. Вони запобігають нагріванню стіни за батареєю та відбивають тепло всередину кімнати.
Правильно провітрюйте приміщення
Через трохи напіввідчинене для постійного провітрювання вікно ви випускаєте з квартири тепло. Значно краще добре провітрювати кімнату протягом 10-15 хвилин кожних декілька годин, а потім щільно закривати вікна.
Накрийте всі поверхні
Якщо ви сміялися з бабусиних килимів на стінах, саме час вибачитись. Килими, покривала, ковдри, подушки й інші текстильні речі добре утримують температуру. Накрийте ними всі можливі поверхні та меблі. Короткі штори чи жалюзі зменшать проникнення холоду у квартиру через скло вікон.
Змініть літню постіль
Шовк і атлас не допоможуть вам зігрітися, а от бавовняні, баєві, махрові та шерстяні простирадла й ковдри затримують тепло значно довше. Швидше зігріти постіль перед сном допоможе звичайна грілка.
Варто не забувати, що ваше тіло також здатне генерувати й утримувати тепло. У цьому допоможуть фізичні вправи, ситна їжа й теплі напої.