Обслуговуючий житлово-будівельний кооператив «Дувал» отримав містобудівні умови і обмеження на будівництво комплексу житлових будівель з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземною автостоянкою на вулиці Джона Леннона у Львові.
Комплекс зведуть на ділянці площею 0,558 га призначеній для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку. Тут зона Ж-4, на якій дозволена багатоповерхова квартирна забудова.

Йдеться про земельну ділянку в північній частині міста, периферійній. Тим не менш, тут заплановано трамвайну лінію по Миколайчука, є школа, низка інших сполучних об’єктів, кажуть в управлінні архітектури та урбаністики Львівської міської ради.


«Заплановано будівництво кооперативного житла афганців. Позаду існуючої десятиповерхівки планується сформувати вищий об’єкт, а також дві восьмиповерхівки, але враховуючи, що вони знаходяться на стилобатній частині, через перепад, тоді це житло, фактично, середньої поверховості.

Є велика територія довкола для формування громадського простору, де зможуть відпочивати як мешканці цього комплексу, так і району загалом. Тут пропонується створити таку площу – громадський простір з різним дитячим устаткуванням і дворівневу підземну частину для паркування. Кількість паркомісць є більшою за кількість квартир», – зазначив Антон Коломєйцев, головний архітектор Львова.

«В нас близько 176 паркомісць і таким чином ми виконуємо норму відносно того, що ми забезпечимо паркомісцями цей комплекс. Так само на території передбачені  дитячі і спортивні майданчики. Всіх норм щодо виїзду пожежного транспорту також дотримано. По стилобатній частині передбачений рух пожежного автомобіля, для цього там є розворотний майданчик. До низькоповерхової забудови передбачений пожежний виїзд з одного боку, а до будинку вище 9-поверхів буде доїзд з усіх сторін, відповідно до будівельних норм», – пояснюють проектанти.

«Це добрий приклад кооперативного будівництва. По тому гарантійному листу, який нам подало товариство афганців, 85% майбутніх квартир комплексу будуть призначені для афганців і це будівництво буде здійснюватись за їхні кошти. Забудовник виступає тут радше як підрядник, а цей залишок площі – це, фактично, компенсація за цю будову. Будуватимуть по собівартості і це є добрий приклад, треба закликати всіх інших забудовників, щоб застосовували подібні підходи. Бо часто ми бачили протилежні приклади кооперативів чи навчальних закладів, де співвідношення точно навпаки: невелика кількість площі для афганців чи викладачів, а решта – забудовнику. Тому треба це трансформовувати на такі правильні підходи», – зазначив Любомир Зубач, заступник міського голови Львова з містобудування.