П’ять років тому Міжнародний Клуб Успішних Жінок «Жінки України», Клуб успішних жінок Львів започаткував акцію «Народжені у вишиванці». В її межах активні жінки їздили по пологових будинках та дарували вишиванки немовлятам, які народжувались у День вишиванки. Їх закупляли самі членкині Клубу за підтримки друзів та меценатів. Географія охоплення – вся Україна.

«Ми підтримуємо українське і для нас дуже важливо, щоб традицію Дня вишиванки і носіння національного одягу продовжувати. Це акція, яка сподобалась усім, ми не пропустили жодного року, навіть коли була пандемія ковіду. І цьогоріч, завдяки співпраці з Львівською ОВА, очільниками районів, охопили всю область»,-  розповіла голова КУЖ Львів Надія Гаталяк.

Сьогодні пані Надія також особисто розвозить вишиванки. Наступна її локація – Яворівський район. Тут нещодавно народились три дівчинки з окупованих територій. Наразі їхні мами у безпеці, а діти вже отримали свої перші вишиванки.

«Породіллі дуже радіють від таких дарунків. А ми щасливі від того, що можемо і в такий спосіб підтримати жінок, які народжують дітей під час війни. Разом з усіма, хто допомагає нам, крокуємо до перемоги», – додала Надія Гаталяк.

Цьогоріч, окрім вишиванок для малечі, матері та медичні працівники отримали і солодощі від благодійників. Залишали дещо більше дарунків, ніж був запит, зазначають організатори. Це на випадок, якщо привезуть термінову породіллю, або ж є жінки у потребі. До прикладу, в одному з районів області, подарунок залишили військовослужбовиці, яка от-от чекає на поповнення. Її маля вже має дарунок, один із символів України, за яку бореться її мати.

Так, пологове відділення КНП Бродівської центральної міської лікарні, що на Золочівщині,  отримало дві вишиванки для хлопчика і дівчинки, які народились у переддень свята.  Загалом від початку повномасштабної війни у відділенні з'явились 34 дівчинки та 28 хлопчиків, в тому числі 8 дітей з окупованих територій.

Перші вишиванки отримала малеча і у Стрийському пологовому будинку.  Як повідомив головний лікар медзакладу, від початку великої війни тут народилося 276 дітей, з них 45 діток народили жінки, переселені з фронтових регіонів України, серед них – одна двійня.

У Дрогобицькому районі – два пологові. Так, у Дрогобицькому пологовому сьогодні народилось 2 хлопчики, на ще одного до кінця дня очікують у Бориславському. Загалом від початку війни на Дрогобиччині народилось 247 дітей, з них 66 – ВПО.

Одягнули перші вишиванки і малюки на Самбірщині. Так, у Самбірському, Старосамбірському та Турківському пологових відділеннях 12 немовлят, з них 2 з числа внутрішньо переміщених осіб (Харків і Чернігів), отримали вишивані сорочки та символічні подарунки.

Свої перші у житті вишиванки отримала малеча у Львівському, Червоноградському та Яворівському районах Львівщини.

Окрім Львівщини, цьогоріч вишиванки дарували немовлятам з усіх куточків України. Дарунки відправили у пологові і на сході, півдні, центрі України. Загалом придбали та передали більш як пів тисячі вишиванок.