Основне завдання всіх компаній, що мають власний автопарк - знизити витрати на пальне. Здійснити це можна лише одним способом - належним чином стежити за його витратою. Одним із найефективніших інструментів, що дозволяє скоротити до 30% витрат, є система GPS моніторингу.
Як приклад можна розглянути один із варіантів. Вантажний автомобіль за місяць проїжджає близько 5 тисяч кілометрів, або 250 кілометрів на день. Згідно зі статистикою, реальний пробіг спотворюється водіями щонайменше на 10%. Тобто компанія за допомогою системи зможе визначити факт розкрадання палива і тим самим скоротити витрати на нього не менш як на 10%.
GPS система вантажного транспорту з використанням даних бортового комп'ютера та датчика рівня палива дозволить зменшити витрати на паливо ще більше.
Розглянемо основні способи контролювати витрати палива за допомогою супутникової системи моніторингу.
- Використовуйте спеціальні програми для розрахунку. Для цього в системі слід вказати витрату палива в зимовий та літній період, потім отримані дані помножити на пройдений кілометраж. Такі обчислення мають високу похибку. Адже на витрату впливає безліч факторів, таких як якість палива, стиль водіння, технічний стан транспортного засобу, якість дорожнього полотна та інше.
- За допомогою ДУТ. Датчик рівня палива, як правило, встановлюється безпосередньо у паливний бак транспортного засобу. Хоча у продажу можна зустріти безконтактні моделі. Після тарування та підключення до GPS-трекера датчик повністю готовий до використання. Немає необхідності проводити будь-які обчислення. Всі розрахунки система виконує в автоматичному режимі та надає власнику ТС у зручному форматі. Усі порушення можна визначити досить просто - різким зниженням кількості палива на графіку.
- За допомогою ДРТ. Датчик витрати палива встановлюється безпосередньо у паливну систему, що дозволяє власнику віддалено визначити обсяг витраченого палива на 100 кілометрів.
- За допомогою адаптера CAN-шини. Отримання даних від бортового комп'ютера транспортного засобу, дозволяють власнику віддалено контролювати не тільки витрату палива, а й обороти двигуна, навантаження на вісь та багато іншого.
Контроль автопарку, на думку фахівців, краще здійснювати комплексно, встановивши датчик витрати пального, датчик рівня палива та підключившись до бортового комп'ютера. Вартість обладнання та витрати на його монтаж окупляться протягом 1-3 місяців.