Багато власників автопарків в Україні вже встигли встановити на свої транспортні засоби супутникову систему моніторингу та успішно контролюють їхню експлуатацію віддалено. Однак багато хто з них навіть не знає, що спочатку вона була створена для військових цілей американськими вченими. Для використання системи слід спочатку купити та встановити GPS обладнання, а потім сплатити щомісячну абонплату за її використання та зберігання даних за попередній період на сервері.

Звичайно, основним компонентом, без якого неможливо уявити GPS моніторинг, є автомобільний GPS трекер. Пристрій може відрізнятися розміром, кількістю функцій та гнізда. Але практично всі вони дозволяють віддалено отримати такі дані:

  • Визначати реальний пробіг транспортного засобу.
  • Обчислювати витрати палива. Якщо додатково купити датчик рівня палива та встановити його в паливний бак, то дані про витрату ПММ будуть максимально точні. Похибка у середньому становить трохи більше 1%.
  • Формувати максимально оптимальний маршрут, з урахуванням якості дорожнього полотна та заторів.
  • Фіксувати відхилення від маршруту.
  • Визначати технічний стан ТЗ.

Отримувати інформацію про стиль водіння водієм, фіксуючи різкі гальмування та старт.

Усі зібрані дані трекер передає із заданою періодичністю на головний сервер, використовуючи для цього мобільний зв'язок. Якщо зв'язок з оператором з якихось причин перервався, вся інформація зберігається на внутрішній пам'яті пристрою до моменту відновлення зв'язку. Стерти дані неможливо.

Основні критерії вибору автомобільного трекера:

  1. Вартість. Якісне обладнання не може коштувати надто дешево. На її ціну також впливає кількість функцій. Чим їх більше, тим вища вартість пристрою.
  2. Розмір. Якщо планується встановити трекер потай, то доцільно придбати компактний пристрій.
  3. Об'єм внутрішньої пам'яті. Чим вище цей показник, тим краще. Наприклад, Teltonika TMT250 має 128 Мб флеш-пам'яті, чого цілком достатньо для зберігання 422 400 записів.
  4. Батарея. Наявність вбудованої акумуляторної батареї дозволяє пристрою продовжувати функціонувати у разі відсутності живлення з бортовою мережею.
  5. Рознімання. Чим більше роз'ємів має трекер, тим більше датчиків можна підключити до нього.
  6. Гарантія Чим триваліший гарантійний термін, тим краще.
  7. Наявність водо- та пиленепроникного корпусу.

Варто відзначити, що перерахований вище список є неповним, і відноситься до основних критеріїв вибору GPS-трекера.