Перед купівлею холодильника важливо визначитися з бюджетом і моделлю, яка відповідає вашим очікуванням. Сучасний ринок побутових приладів настільки різноманітний, що вибрати справді є із чого: різноманітні дизайни, конфігурації, розміри та можливості. У статті нижче розберемося, на які деталі звертати увагу під час вибору.

Місце під холодильник

Спочатку необхідно визначитися з локацією побутового приладу. Важливо розуміти, чи буде це холодильник, що стоїть окремо, чи вбудований. Якщо йдеться про перший варіант, то необхідно залишити щонайменше 5 см вільного простору від задньої та бічної стіни до холодильника. Особливо, якщо двері відчинятимуться в бік стіни. Якщо вам необхідний вбудований варіант, то його габарити мають бути максимально точними.

Важливо: роблячи заміри, враховуйте розташування розеток і наявність плінтуса. 

Корисний об'єм

Місткість холодильника виражається в літрах. За норму прийнято вважати показник 200 л на одну людину. На кожного наступного додають 50 л.

Однак, варто враховувати і спосіб життя сім'ї. Якщо ви звикли забивати холодильник вщерть і тримати продуктові запаси, краще вибрати варіант із максимальним на сім'ю об'ємом. Якщо ж ваш спосіб життя дає змогу часто харчуватися в ресторанах і кафе, а вдома перекушувати лише сирами й овочевими нарізками, то немає потреби звертати увагу на холодильники в Києві з великим об'ємом. Середньої місткості буде достатньо. 

Тип дверей

Тут можна вибрати один із двох варіантів - це дверцята, що відчиняються в один бік, або варіант side-by-side. Під час встановлення першого варіанта визначтеся, у який бік відчинятимуться дверцята. Дверцята side-by-side - варіант із двома повноцінними холодильниками з двох боків (або холодильник+морозильна камера). Для нього потрібно більше місця.

Тип управління

Тут можна вибрати один із трьох різновидів:

  • Електромеханічне управління. Дає можливість вручну виставляти необхідні параметри в холодильній і морозильній камері. Такий тип управління трапляється в основному в бюджетних моделях холодильників.
  • Електронне управління. У холодильника передбачена сенсорна панель, на якій можна аж до градуса встановити температуру в камерах, а також вибрати деякі функції на кшталт Відпустка, Прискорене заморожування тощо.
  • Віддалене управління. Тут можна контролювати холодильник через смартфон з wi-fi. Ви маєте повний контроль над побутовим приладом, не підходячи до нього.

Тип розморожування

На ринку представлено два варіанти холодильників:

  • No Frost. Не потребує регулярного розморожування, а камера із заготовленими напівфабрикатами залишається сухою. Розморожувати такий холодильник потрібно хоча б раз на рік просто для того, щоби вимити його зсередини. Але холодильник No Frost більш гучний.
  • Крапельна система розморожування. Такий побутовий прилад не має вбудованих вентиляторів, а отже, надає більше вільного простору в холодильній камері та менш шумний.

Важливо: не забувайте звертати увагу на клас енергоспоживання холодильника. Найкраще - А++.