Не треба бути експертом у сфері виховання, розвитку дітей, щоб зрозуміти просту істину - кожна дитина, незалежно від темпераменту, потребує особистого вільного простору. Без особистого затишного простору, призначеного для навчання, відпочинку, зустрічей із ровесниками навряд чи ваша дитина вважатиме будинок затишним. У шкільні роки у дитини починається, нехай маленьке, але все ж таки особисте життя, оплотом якого залишається дитяча кімната. Відповідальні батьки зобов'язані з належною увагою поставитися до питання облаштування дитячої, оскільки це надалі визначатиме не лише загальну стилістику в будинку, а й характер дитини, її успішність у навчанні, психічне здоров'я. Поради фахівців про те, як правильно облаштувати дитячу, дозволять уникнути типових помилок, створити стильне, функціональне, комфортне приміщення для вашої дитини.

Правильне облаштування інтер'єру

У більшості випадків фахівці рекомендують зупиняти вибір на оздоблювальних матеріалах пастельних базових кольорів. Вони ідеально згодяться для великих, невеликих приміщень, кімнати дівчинки, хлопчика. Великою популярністю користуються приємні відтінки - беж, салатовий, кораловий.

Діти швидко ростуть, тому дуже скоро зона ігор перетвориться на робочий куточок, а отже, найкраще стіни оформляти одним кольором. Однотонне оздоблення в пастельному кольорі додасть у простір свободу. Важливо зберегти баланс між стилем та нудьгою, тому обов'язково потрібно доповнити кімнату яскравими деталями, що відповідають віку дитини - постери, кольорові подушки, іграшки, фото та інше.

Якщо дитяча вузька, візуально розширити її зможуть контрастні шпалери. Довгу, високу дитячу зробить затишніше оформлення шпалерами з горизонтальними смугами.

В цілому, меблі в дитячу потрібно вибирати такі, які здатні зберегти максимум простору.

Дуже важливо, щоб у приміщенні було якісне освітлення. Оптимальний варіант - розсіяне м'яке світло, корисне для дитячих очей. Для отримання подібного освітлення в денний час вікна варто оформити за допомогою:

  • ролетів, що розсіюють світло;
  • напівпрозорих фіранок;
  • тюлів.

Варто розуміти, що смаки у дівчаток та хлопчиків дуже різняться, тому при виборі будь-якого елементу інтер'єру дитячої обов'язково потрібно враховувати погляди дитини.

Якими повинні бути меблі в дитячій?

Зазвичай, дитині не потрібна велика кількість меблів, тому буде виправданою відмова від деяких гарнітурів. Трендом останніх років можна вважати моду на пересувні модулі, компактні види меблів. Рішення комод купити має супроводжуватись оцінкою його функціональності, що співвідноситься з габаритами. Останні повинні раціонально використовувати простір, оскільки відчуття свободи є важливим для дитини.

Купити ліжко в дитячу можна як класичне, так і такий популярний варіант як ліжко-горище. Для дитини відхід до сну завжди супроводжуватиметься приємними емоціями, що дуже важливо для психічного здоров'я, повноцінного сну.

Виправданим буде рішення замінити ліжко на диван, особливо якщо останній має механізм трансформації. Але варто пам'ятати про те, що з процесом розкладання/складання дивана дитина повинна справлятися самостійно в майбутньому.

Без чого точно не обійтися в дитячій кімнаті, так це місткої шафи. Вона потрібна, щоб розмістити велику кількість речей, яких ставатиме все більше. Перед тим, як купити шафу, обов'язково потрібно оцінити її місткість.

Важливо, щоб всі меблі були виготовлені з екологічно чистих матеріалів, оснащені негострою фурнітурою. Від цих параметрів залежить безпека дитини, тому вони є ключовими параметрами вибору.