Здатність аналізувати, розрізняти медіаконтент, виявляти фейки та стереотипи, розуміти дезінформацію та фіксувати маніпуляції – усього цього навчають старшокласників області у межах факультативного курсу та на уроках.
Проєкт «Інфомедійна грамотність у закладах освіти Львівщини» включений в Програму розвитку освіти Львівщини на 2021-2025 роки. На 2022 рік передбачено 100 тис грн для розвитку медіаграмотності педагогічних працівників та учнів.
«Для того, щоб вчителі могли навчити дітей аналізувати інформацію, виявляти неправдиві відомості, мову ворожнечі та інші маніпулятивні нюанси в інформпросторі, вони мають навчитись цього перш за все самі. Такі курси наші педагоги пройшли торік, і проходитимуть цього року також», - розповіла начальник відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти департаменту освіти і науки Ірина Сислюк.
Елементи медіаграмотності вчителі застосовують на різних уроках, зокрема на історії, українській мові та навіть на математиці під час використання інформації з відкритих джерел.
Окрім того, в межах заходів із консолідації українського суспільства, які затвердив президент Володимир Зеленський 14 лютого, планують організувати загальнонаціональний урок медіаграмотності.
За задумом організаторів, урок з медіаграмотності має привернути увагу молодого покоління до розвитку критичного мислення.