Якщо у вас невелика квартира або будинок, то питання розміщення меблів має дуже важливе значення, оскільки весь вільний простір необхідно використовувати максимально раціонально. Не винятком із цього правила буде питання облаштування маленької спальні, яка призначена для однієї людини. Це тільки на перший погляд може здатися, що тут немає нічого складного, оскільки слід дотримуватися всього лише питання раціональності, але насправді дуже важливо, щоб у приміщенні було ще й комфортно.
Одним із головних правил є заборона на захаращення кімнати зайвими елементами меблів. Як правило, для маленької спальні буде достатньо ліжка, тумбочки, комода. Якщо є місце, то варто ще й додати до цього короткого списку шафу-купе, в якій можна буде зберігати особисті речі.
Вкрай важливо при облаштуванні спалень враховувати наявне планування: форму приміщення (вузьке чи квадратне), наявність різних ніш. Всі ці моменти відіграють важливу роль у кінцевому результаті. Якщо хтось сумнівається в тому, що йому під силу самостійно впоратися із завданням, сміємо вас запевнити, що це далеко не так. Дотримуючись правил та рекомендацій від фахівців, впоратися з облаштуванням можна без допомоги професіоналів.
Основні способи меблювання
Базовими схемами, які використовуються для розміщення м'яких меблів у спальні є кругові, асиметричні та симетричні. Щоб якісно меблювати приміщення спальні, необхідно вибрати одну схему та дотримуватися її. Безперечно, можна спробувати все розставити на свій розсуд, але швидше за все, вийде не найпривабливіша картина, та ще й без належної функціональності. Саме тому далі ми розглянемо особливості кожної схеми розміщення меблів.
Кругова
Універсальною є кругова схема, оскільки вона згодиться для більшості спальних кімнат, незалежно від їх планування та площі. Для схеми характерна наявність однієї фокусної точки, наприклад, ліжка.
Асиметрична
Схема стане оптимальним рішенням для спальні неправильної форми. Під останнім мається на увазі наявність заглиблень, ніш, а також інших складних елементів планування. Суть усієї схеми полягає також у наявності фокусної точки, навколо якої й організовуються всі інші предмети меблів. Багато дизайнерів рекомендують дотримуватися "принципу гойдалок" при розстановці меблів, тобто чергувати між собою високі та низькі предмети, наприклад, низьке ліжко та висока приліжкова тумбочка.
Симетрична
Оптимальне рішення для спальні із правильною квадратною формою. Якщо ви вирішили купити спальний гарнітур, то здебільшого ви встановите його саме за симетричною схемою. Однакові за габаритами парні елементи, згідно зі схемою, встановлюються один навпроти одного. Класичним прикладом є встановлення тумбочок-близнюків з боків ліжка.
Декілька загальних правил
Для того щоб почати процес облаштування, необхідно спочатку визначитися з тим, без яких меблів у будь-якій спальні буде некомфортно. У більшості випадків цей список меблів виглядає наступним чином: ліжко, комод, тумби, шафа та дзеркало.
Шафу можна не встановлювати в спальні, якщо вона вже є в іншій кімнаті, це дозволить заощадити вільний простір. Замість шафи можна використовувати комод. Крім того, якщо купити ліжко з нішею для білизни, то там можна зберігати частину речей. Якщо площа дозволяє, то можна встановити пуф, банкетку та туалетний столик. Для ліжка найкраще купити матрац із ортопедичними властивостями, щоб забезпечити комфортне спальне місце.
Обов'язково потрібно залишати прохід щонайменше півметра між двома предметами оформлення. Для комода це значення краще збільшити з урахуванням повністю відкритих ящиків. Перед тим, як заносити меблі в спальню, краще виконати розміщення на папері, для цього необхідно виміряти всі габарити приміщення та куплених меблів.