Сьогодні, 12 жовтня, відбулось офіційне відкриття молодіжного центру у місті Самбір.

Наприкінці травня команда центру стала однією із 16, що виграли конкурс, який організував Львівський обласний молодіжний центр. За його результатами, на Самбірський молодіжний центр спрямували фінансування від Дитячого фонду ООН (UNICEF) у розмірі близько 350 тисяч гривень. З них за 181 тисячу гривень облаштували центр, який стане осередком розвитку неформальної освіти.

Ще на 170 тисяч до середини листопада закуплять додаткове обладнання для продуктивної та сучасної роботи молодіжного центру у місті, а також фінансуватимуть заходи, які там будуть відбуватись.

До офіційного відкриття долучились декілька десятків мешканців територіальної громади. Серед запрошених гостей були присутні: заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, начальник управління молоді та спорту ОВА Роман Хім’як та Нінке Воппен, голова Львівського регіонального офісу UNICEF. На відкритті також були присутніми Іван Сапса, т.в.о. директора Львівського обласного молодіжного центру та Анна Авдіянц - голова організації «Платформа ініціатив «Теплиця».

«Саме молодь є каталізатором змін та лише за молодими людьми є майбутнє. Знання здобуті в школах та інших навчальних закладах є неоціненними, але водночас важливо черпати їх від спілкування з однолітками в позашкіллі та активному проведенні дозвілля. Саме подібні молодіжні простори є місцем обміну думками та реалізації нових ідей, що масштабують у більш зрілому віці. Нашій країні потрібні освічені та конкурентоспроможні молоді люди на яких будуть рівнятися та братимуть приклад в належному державотворенню», - зазначив Іван Собко.

Голова Львівського регіонального офісу UNICEF Нінке Воппен розповіла що для дитячого фонду ООН молодь є центром уваги в роботі організації.

«Для нас важливо, щоб молоді люди могли вчитися, розвиватися та знаходити нові можливості для себе. Ми дуже раді бачити сьогодні саме молодь, адже цей простір був зроблений для вас. Завдяки співпраці з Львівською ОВА нам вдалося реалізувати цей проєкт і я вважаю, що завдяки підтримці влади нам вдастся втілити в життя усі наші задуми. Це є лише перший з 16 просторів, які будуть відкриті на Львівщині і нам важливо отримувати своєчасний фідбек від молодих людей, щоб ми облаштовували подібні простори до їх потреб. Дякую за вклад кожного, хто долучився до реалізації цього проєкту», - сказала Нінке Воппен.

Керівниця Самбірського молодіжного центру Марія Марущак у своєму вітальному слові наголосила на пріоритетних напрямках діяльності - розвитку неформальної освіти для молоді та проведенню дозвілля, що стане сучасною альтернативою, яка запобігатиме поширенню негативних явищ серед різних прошарків молоді.

Зазначимо, «Розвиток мережі молодіжних центрів та просторів у Львівській області» реалізується Львівським обласним молодіжним центром за підтримки Управління молоді та спорту Львівської ОДА у рамках програми, що імплементується Платформа Ініціатив «Теплиця» за фінансової підтримки UNICEF Ukraine та уряду Німеччини через німецький державний банк розвитку KFW.