Француз Карім Лунісі подолав понад 4000 км з Франції до України, щоб зібрати кошти на закупівлю генераторів та аптечок для українців. Сьогодні він у Львові та мав можливість зустрітись з мером міста. Андрій Садовий подякував гостю за його місію і візит до України в такий непростий час.

Французькому лікарю Каріму Лунісі 70 років. У червні він вирушив із Франції до України через Швейцарію, Німеччину, Австрію, Чехію та Польщу. Зараз він у Львові, а потім прямує до Києва. Запланований маршрут складає близько 4500 км.

З початку повномасштабного вторгнення Карім намагався вступити до ЗСУ як доброволець, але через вік і недостатній рівень знання англійської мови його не взяли. Тож він вирішив допомагати благодійністю. Основна ціль його велоподорожі – зібрати кошти на закупівлю генераторів та медичних аптечок для військових.

«Я приїхав сюди від імені всіх людей, які хочуть миру, і своїм візитом хочу нагадати всьому світу, що війна в Україні триває. Важливо власним прикладом надихати людей допомагати вашій країні.

Вперше я був у Львові минулої весни, коли тільки почалась велика війна. Вірю, що наступного разу, коли знову приїду до вашого красивого міста, зможу привезти допомогу, на яку зараз збираю кошти», – зазначає Карім Лунісі.

У Львові французького благодійника зустрів міський голова Андрій Садовий та подарував чоловіку монету Короля Данила.

«Я дуже пишаюсь європейцями, які мають сміливість зараз приїжджати до нашої країни. Тільки сміливі люди роблять такі вчинки. Дуже дякую вам за ваш візит і ініціативу допомагати нам.

30 тисяч львів’ян зараз на війні. Ми дуже хочемо, щоб вони пошвидше повернутися до рідного міста. Мусимо зараз посилено працювати над тим, щоб вигнати ворога, деокупувати всі українські землі, відновити справедливість. Ми маємо здобути перемогу в цій війні, і світ має бути з нами на цьому шляху», – сказав міський голова Львова.