Сьогодні на позачерговій сесії Львівської міської ради затвердили Програму ліквідації наслідків надзвичайної ситуації внаслідок ракетного удару по будинках м. Львова зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023 р. Як пояснила Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, документ дає можливість проводити аварійно-відновлювальні роботи у будинках, які є пошкоджені, та надати необхідні компенсації відселеним мешканцям за оренду житла.

«Будинки, які постраждали від обстрілу і потребують ремонту, а їх більше 30, розподілені між усіма районними адміністраціями, щоб пришвидшити роботи. До робіт уже приступили. Усі дахи накриті, з 18 дахів 9 вже ремонтують. Усі вікна також заклеєні і зараз проводимо заміри для виготовлення нових.

Нагадаю, що 17 будинків – це пам’ятки архітектури, тому вікна у них будемо виготовляти дерев’яні, а у решти - пластикові.

Найбільше від ракетного обстрілу постраждали 4 будинки – на вул. Стрийська, 62, 64, 66, 68. Зараз там працюють підрядники, які знімають аварійні частини і проводять першочергові роботи. Паралельно працюють проектанти, які виготовляють документацію, як далі відновлювати ці будинки.

На час виконання робіт люди відселені у модульні містечка. Загалом відселено 40 людей.

Зараз наше завдання оперативно і якісно організувати роботу, найшвидше провести відновлення, щоб люди могли повернутися у свої домівки. На все це потрібні кошти. Тому затверджена Програма, дозволяє нам організувати ці роботи і передбачити фінансування на їх проведення», - пояснила Ірина Маруняк.

Ця програма закладає механізм розподілу 100 млн грн на компенсацію протиаварійних робіт, капітального відновлення будинків, та відселення мешканців на час робіт.

«Найперше йдеться про перекриття дахів, встановлення вікон, вхідних дверей та укріплення стін.

Також маємо разом з державою та приватними інвесторами відбудувати 4 будинки, які були зруйновані», - відзначив мер Львова.