В управлінні з питань поводження з відходами ЛМР заохочують мешканців сортувати органіку для виготовлення компосту, і використовувати для цього біорозкладні пакети. Адже пакети з поліетилену, потрапляючи на станцію компостування, створюють труднощі для переробки і псують відповідне обладнання, а потрапивши на сміттєзвалище, довго розкладаються.

«Зараз дуже актуальним є питання сортування відходів. Зокрема акцентуємо увагу мешканців на сортуванні органічних відходів, з яких можемо виготовляти компост.

За статистикою, третина всієї їжі, продукованої у світі, їде на сміттєзвалища. Це близько 1,3 мільярда тонн харчових продуктів щороку. Коли органічні відходи потрапляють на сміттєзвалище, вони гниють і виділяють метан – парниковий газ, що пришвидшує глобальне потепління та спричиняє пожежі на звалищах.

Щоб зменшити вплив органічних відходів на довкілля, наше місто перше в Україні має змогу не захоронювати цей вид відходів на сміттєзвалищах, а переробляти їх в компост.

Однак, сортуючи вдома органіку, часто використовують для цих відходів поліетиленові пакети! Вони, коли пізніше потрапляють на міську компостувальну станцію, створюють труднощі для переробки, псують відповідне обладнання, в підсумку доводиться залучати додаткові ресурси для їх вилучення.

Відтак рекомендуємо використовувати біорозкладні пакети, у які пакують овочі та фрукти в супермаркетах. Такі пакети виготовлені з органічних речовин, тож вони швидко розкладаються

Тому заохочуємо всіх виробляти добру звичку сортування відходів і робити це правильно, використовуючи біорозкладні пакети», - розповідають в управлінні з питань поводження з відходами ЛМР.