Нещодавно відомий львівський скульптор Ярослав Мотика відсвяткував 80-ліття. З цієї нагоди міський голова Львова Андрій Садовий від громади міста вручив йому премію - 80 тисяч гривень.

«В одного з найбільш видатних та талановитих львівських скульпторів Ярослава Мотики недавно був день народження – 80 років! Львів пишається, що має таких унікальних мешканців, і дякуємо йому за його творчість.

Всі його знають через ряд скульптур і мистецьких робіт. Дві найбільш знакові його роботи, які точно знають всі львів’яни, є русалка в озері Стрийського парку та Монумент слави (був одним з членів авторської групи).

Ми хочемо лише розвивати співпрацю з цим легендарним митцем і встановлювати його скульптури по місту. Він має дуже сучасне, амбітне бачення мистецтва, має особливий, впізнаваний стиль, тому ми хочемо, щоб він й надалі комунікував з мешканцями і гостями міста через свої роботи», – розповіла Наталія Бунда, директорка департаменту розвитку ЛМР.

Біографічна довідка

Ярослав Миколайович Мотика – легендарний український скульптор, лауреат державної премії імені Тараса Шевченка 1972 року. Автор численних монументальних скульптур, камерної пластики, віршів та графіки.

Ярослав Мотика постає перед глядачем у двох іпостасях – як скульптор-монументаліст і як майстер камерної пластики. Свою першу творчу роботу скульптор виконав у 1966 році. Це скульптура русинки, яку митець назвав «Лілея». Вродлива оголена юнка, яка задивилася на своє відображення у плесі озера. Ця робота митця вже декілька десятиліть прикрашає Стрийський парк Львова.

Учасник виставок в Україні й за кордоном. В 1980-1990-х роках працював у Львівська кераміко – скульптурна фабрика, як скульптор та кераміст.

Відомі його пам'ятники, тесані з каменю – полковнику Євгену Коновальцю у місті Жовква на Львівщині, пам'ятник Маркіяну Шашкевичу в селі Нестаничі Радехівського району. Мадонна з дитиною, Ісус Христос - мислитель, портрет художника Шатківського, Покрова Божої Матері – ці роботи зберігаються в Музеї сучасного мистецтва в Києві та приватних колекціях в Україні й за кордоном.

Працює і в галузі меморіальної скульптури. Його твори увічнюють пам'ять про відомих діячів культури на Личаківському та Байковому цвинтарях Львова та Києва.

Значне місце у його творчості займає керамічна пластика малих форм. 

Окрім монументальних робіт, створює галерею портретів відомих українців: погруддя Тараса Шевченка, Івана Франка, Михайла Грушевського, Григорія Сковороди, Ліни Костенко, Івана Марчука, Бориса Возницького та інших.