Навчальний тиждень у школах Львова розпочали із загальноміського онлайн-уроку «Година Коду» 2023, до якого долучились понад 150 класів зі шкіл Львівської громади. Цьогоріч тема уроку – штучний інтелект.

Під час «Години Коду» до учнів звернувся міський голова Львова Андрій Садовий, професор каліфорнійського університету Берклі Готьє Вассер та голова комітету з питань розвитку штучного інтелекту при Мінцифрі Олексій Молчановський.

«Для мене велика честь бути сьогодні з вами. Звичайно, що ви, в родинах, в розмові з друзями, всі думаєте про нашу перемогу. І дуже часто ми нашу перемогу скеровуємо тільки військовим, однак кожен з нас має перемагати себе, ставати кращим. Тому я прошу вас розуміти важливість вашого сьогоднішнього часу, вміння вчитися, бути креативними, бути неординарними, більше часу присвячувати книгам, тому що нам з вами треба відбудовувати Україну. Нам потрібні класні мудрі діти-українці. Бажаю всім вам здоров'я, процвітання, ну і доброго уроку», – такими словами розпочав захід міський голова Львова Андрій Садовий.

Голова експертного комітету з питань розвитку штучного інтелекту при Міністерстві цифрової трансформації України, Chief Innovation Officer Українського Католицького Університету Олексій Молчановський розповів дітям, в чому особливість і користь штучного інтелекту.

«Штучний інтелект – це не є щось таке недоступне для вас. Я сподіваюся, що впродовж цієї години коду ви познайомитеся з прикладами використання штучного інтелекту, які є доволі доступними, щоб себе спробувати в цьому. Дуже важливо бути не тільки споживачем, важливо також відновлювати економіку нашої країни і це можливо лише якщо ми будемо творцями цих технологій. Щоб бути спроможним створювати технології, збагачуватись, робити багатими не тільки себе, але й нашу країну, потрібно вивчати математику.

Насправді в основі штучного інтелекту лежить не просто програмування, там є значна частина математики, теорія ймовірності, математична статистика. Ці всі складові є дуже важливими для того, щоб розвивати технології. Сам по собі штучний інтелект – це класна і дуже цікава технологія, проте вона завжди застосована до якихось напрямків: медицина, фінанси, робототехніка, передбачення погоди і таке інше. Тож щоб добре застосовувати ці технології, також треба знати інші науки», – розповів Олексій Молчановський.

Цьогоріч у «Годині Коду» взяв участь особливий гість – виконавчий директор та професор центру UC Berkeley Fisher Center for Business Analytics при Каліфорнійському університеті Берклі Готьє Вассер. Він записав відеозвернення для українських школярів, в якому засвідчив їхній неймовірний потенціал у формуванні майбутнього нашого світу.

«Година Коду 2023» проходить у школах міста впродовж тижня. Впродовж 4-8 грудня  близько 70 менторів проведуть уроки інформатики для школярів, де розкажуть про переваги інформаційних технологій та популяризуватимуть програмування. У Львові таку акцію проводять уже 8 рік поспіль.

Година Коду – це глобальна ініціатива щодо популяризації програмування серед школярів усього світу, метою якої є показати учням, що інформатика може бути веселою та цікавою. Понад півтора мільярда учнів по всьому світу долучились до Години Коду.